Депутат Дніпровської міської ради Олег Денисенко дав свою оцінку реформі децентралізації та розповів, чого їй бракує, щоб бути цілком успішною.
У результаті реформи децентралізації повноваження органів місцевого самоврядування розширилися. Відтак вони можуть реалізовувати більше проектів, спрямованих на посилення потенціалу громад. І в такий спосіб збільшувати місцеві бюджети, зазначив депутат-пропозиціонер.
Водночас ключова проблема в тому, що делеговані повноваження не покриваються відповідним фінансовим забезпеченням. Кабінет міністрів переклав на місцеві бюджети компенсацію пільг, які сам же і встановив. І місцевим органам влади постійно доводиться «вигризати» фінансові ресурси.
«Відповідне покриття передбачене нормою Конституції, яка, на жаль, не виконується. Щоб закріпити ці моменти, потрібно діяти через законодавчі зміни – нам конче потрібен Муніципальний кодекс, де буде чітко зафіксовано, що є державними повноваженнями з відповідним фінансовим забезпеченням, а що – власні повноваження органів місцевого самоврядування. Ще в лютому Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Конгресу місцевих та регіональних влад та доручив його членам розробити цей документ. До президії входять співзасновники партії «Пропозиція» – міський голова Дніпра Борис Філатов та Житомира Сергій Сухомлин. Наша політична сила вже має власну концепцію Муніципального Кодексу. Але провідною тут має бути роль законодавця – зрештою, закони ухвалює Верховна Рада», – заявив Олег Денисенко.
Він також наголосив на необхідності передати більше прав та можливостей на місця. Йдеться про екологічний контроль, муніципальну поліцію та ін. Ці ініціативи також належать партії «Пропозиція».
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia