Заповідний острів Джарилгач на Херсонщині планують засадити лісом. Про це повідомили представники громадської організації “Українська природоохоронна група”, до якої входять вчені-біологи та активісти, які виступають за збереження унікальних природних багатств України. Про це повідомляється на сайті курорту Лазурне.
За словами активістів, вони здивувалися цій новині. По-перше, острів Джарилгач входить до складу національного природного парку та має високу природоохоронну цінність. А по-друге, більш непристосованих для висаджування лісових масивів територій уявити складно. Значну частину острова, землі якого належать до плоских морських та лиманно-морських низовин, покривають мілководні солоні озера та заболочені луки. У період штормів ця частина території затоплюється.
Залісити можливо лише невелику ділянку Джарилгача, зайняту степами, і то лише теоретично: левова його частка належить до заповідної зони національного парку.
Під охороною Джарилгач перебуває з невеликими перервами майже сто років. Сам острів і однойменна затока, яка омиває його, мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення і є місцем гніздування і відпочинку водоплавних птахів.
Як зазначають представники «Української природоохоронної групи», кілька десятиліть тому на острові започаткували мисливське господарство: полювання здебільшого велося на благородних оленів, муфлонів та інших копитних, яких спеціально для цих цілей завезли на Джарилгач. Після створення у 2009 році національного природного парку полювання заборонили, але значна частина території так і залишилася закріпленою за Скадовським лісовим господарством. І зараз його керівництво придумало, що землю, на які більше не можна полювати, треба засадити лісом.
«Тільки уявіть: солоні озера, болота та мілководдя у Чорному морі хочуть засадити деревами! Незбагненно», — обурюються активісти групи.— Крім того, що це дивно та безглуздо, це ще й нашкодить унікальній екосистемі нацпарку».
Активісти вважають, що на такі дивні рішення лісників штовхає місцева влада, яка схиляє їх таким чином до вимушеного виконання президентського указу «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та екологічної ініціативи «Зелена країна». Обидві ці державні програми, зазначають вони, шкодять дикій природі.
Наразі представники природоохоронної групи разом із співробітниками національного парку «Джарилгацький» розробляють пояснення для працівників лісгоспу, чому на заболочених землях острова неможливо і не можна висаджувати ліс. У цій справі вони також сподіваються на підтримку Міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів та вірять у те, що унікальна екосистема Джарилгача залишиться недоторканою.