Газета "ЗОРЯ"

Обласна влада та роботодавці Дніпропетровщини підписали спільну угоду

Зростання виробництва та збільшення надходжень до обласного бюджету – такі переваги матиме Дніпропетровщина від територіальної угоди між владою, роботодавцями та профспілками.

Документ підписали ДніпроОДА, обласна рада, Федерація роботодавців та обласне управління профспілок. Про це повідомив на підписанні меморандуму перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Сьогодні близько 60% надходжень до обласного бюджету – з податків на доходи фізичних осіб. А отже, його наповнення багато в чому залежить від своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах.
– В області відсутні заборгованості по зарплаті в бюджетній сфері, пенсіям та іншим соціальним виплатам. Несвоєчасна оплата праці має місце лише на приватних підприємствах. Підписана сьогодні угода чітко визначає обов’язки та відповідальність сторін. Питання вчасних виплат працівникам мають вирішувати засновники підприємств та роботодавці. Завдання ж влади – створити умови для стабільної роботи компаній, – зауважив Олег Кужман.
Соціальний діалог влади і роботодавців сприятиме й нарощуванню обсягів виробництва.

– Коли працює промисловість – є і нові робочі місця, і підвищення зарплати, і наповнення бюджетів всіх рівнів, – сказав голова обласного управління профспілок Віталій Дубіль. – Підписана угода – наче мала конституція, що покликана регулювати економічні, виробничі та ділові відносини у регіоні.
Досвідом налагодження соціального діалогу поділиться Німеччина. Там жодне важливе рішення влади не приймається без узгодження із роботодавцями та профспілками.
– Активно співпрацюємо з однією з найбільших німецьких компаній-роботодавців – «Норд Метал». Вона об’єднує майже чверть всього промислового потенціалу країни. Дніпропетровщина – перший регіон в Україні, який взяв участь у спільному з Німеччиною проекті. Він покликаний допомогти налагодити діалог між владою та роботодавцями, – розповів голова Федерації роботодавців області Віктор Сергєєв.
Для нарощування обсягів виробництва потрібні кадри. Отже, на часі – популяризація робочих професій.
– У Німеччині, наприклад, лише 20% молоді бажає отримати вищу освіту, решта воліє піти працювати на виробництво. Там професійною освітою займаються ледь не з дитсадка. Вже з дитячого віку людину знайомлять із виробництвом. При цьому навчають її самі підприємства. Плануємо й у нашому регіоні відродити таке наставництво, – додав Віталій Дубіль.
Щопівроку сторони контролюватимуть виконання положень угоди та у разі необхідності вноситимуть зміни.