Газета "ЗОРЯ"

Новий мітинг проти судді Деркач під стінами Дніпровського апеляційного суду

У Дніпрі знову мітингували проти судді Деркач. Протестувальники вимагали справедливих рішень щодо своїх справ, пов’язаних із майном. Майже 20 учасників протесту постраждали від корупційних схем. В результаті афер їх позбавили власних будинків. У складі суддівської колегії нинішньої справи – скандальна Наталя Деркач, проти якої протягом місця тривають мітинги.

“Вы недостойны тех мантий, которые носите. Вы принимаетет решения в пользу бандитов”.

Із плакатами, пляшками та гучномовцями під стіни Дніпровського апеляційного суду знову прийшли мітингувальники. Люди вимагали справедливих рішень щодо своїх судових справ.

“Вы – самый коррумпированный суд в городе, все в городе знают какие ходят расценки”.

Дмитро Жеравін – жертва корупційної схеми аферистів, у результаті якої чоловік втратив власне майно. У першій інстанції суд не став на бік постраждалого, тому чоловік подав апеляцію.

Дмитро Жеравін, учасник мітингу: “Сегодня слушается дело о незаконном оформлении дома, который принадлежал моей семье, на мошенника Сизоненко – это подельник рейдера Мархасина, известного всему городу. К сожалению, правосудия нет. И мы вот пытаемся достучаться бутылками, плакатами, чтобы как-то побороть эту коррумпированную систему коррумпированных судей”.

Постраждалих, які втратили майно в результаті різних корупційних схем – немало. Активісти говорять, Дніпровський апеляційний суд приймає рішення не на користь жертв афер, а навпаки – підтримує рейдерів.

Наталя Єшонкулова, правозахисниця, громадська активістка: “Сейчас будет проходить суд, где одним из судей будет являться Наталья Деркач. Наталья Деркач была замечена в том, что она очень удобное решение вынесла в пользу людей и за это получила на свою дочь квартиру. Т.е – это явно не совсем правильно решение”.

Наталя Деркач – голова Дніпровського апеляційного суду. Запам’яталася своїми справами проти активістів та підтримкою «регіоналів». Однак, після люстрації суддів Наталі Деркач дивним чином вдалося зберегти мантію і крісло голови.

Костянтин Більцан, громадський діяч: “Одиозная судья, связанная с бывшим регионалом Александром Вилкулом. Она представляет криврожский клан в нашем городе. Также она связазна с одиозными застройщиками братьями Каснерами. Неоднозначно выносит судебные решения”.

Рішення судді Деркач щодо скандальних забудовників Каснерів також викликають питання у громади. Із братами Наталю Деркач пов’язує квартира, яку Олександр і Василь Каснери подарували доньці голови Дніпровського апеляційного суду Марині Черниш. Суддя у відповідь винесла рішення на користь «чорних» забудовників. На співбесіді під час кваліфікаційного оцінювання суддів Наталя пригадує, й сама мешкає у скандальній багатоповерхівці, на Ливарній 2:

“У місті Дніпропетровську у Вас квартири немає?” – “Немає, але я живу”, – “Де ви проживаєте там?” – “У моєї дитини є там квартира. У неї є там квартира і я користуюсь цієї квартирою. Живу і я навіть зняла себе з квартирного обліку. Бо у мене є де жить”.

На офіційний запит телеканал, замість відповідей на запитання, отримав підбірку протоколів засідань. У відповідь на питання про мітинг у приймальні знову просять запит.

“Будь-ласка, звертайтейся офіційно з запитом”.

Особисту думку Наталія Деркач висловлювати тоді не захотіла.

“А что я вам должна ответить на этот митинг. Ну люди собрались, ну что я вообще должна на эту тему комментировать?!”

Аби не допустити нових скандальних рішень судді Деркач, громадськість вимагала прозорих виборів на посаду голови суду.

Мітинги під стінами апеляційного суду тривали протягом місяця. Профспілкова органцізація «Трудова Солідарність» навіть подала заяву до Нацагенції з питань запобігання корупції щодо недостовірного декларування та хабаря, отриманого головою Дніпровського апеляційного Наталею Деркач. У відповідь наприкінці вересня НАЗК розпочало моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства.

Віталій Махинько, голова профспілки «Трудова солідарність»: “Наша профспілка працює в різних країнах Європи. Якби десь таке з’явилося, то ця судддя, вона була б вже… сиділа за гратами. Вже б вирішувалося питання перевірки. Там перевіряли і спочатку арештували, потім проводили перевірку”.

Тим часом засідання суду, на яке так сподівався Дмитро Жеравін, не відбулося.

Тетяна Гаюн, прессекретарка Дніпровського апеляційного суду: “У зв’язку з тим, що у суда немає підтверджень про те, що сторона відповідача повідомила про судове засідання, підтвердження того, що вона отримала апеляційну скаргу матеріалів справи, тому колегією суддів було прийнято рішення про відкладення справи”.

Справу перенесли на кінець грудня. А вже 7 жовтня відбудуться ті самі вибори нового голови Дніпровського апеляційного суду. Учасники протестів все ще сподіваються, що одіозна Деркач втратить посаду.