За кермом дніпровського тролейбуса вже рік працює водій-переселенець з Маріуполя. Андрій навіть під обстрілами возив людей в охопленому вогнем місті, допоки там була електрика. У Дніпрі довелося звикати до жвавішого трафіку, а в перший день роботи були ожеледь та негода.
Починається робочий день водія тролейбуса Андрія. Спочатку він отримав подорожній лист, потім пройшов медогляд. Йому виміряли температуру тіла та артеріальний тиск, а також перевірили на алкоголь.
«Щасливої дороги і на все добре. До побачення! Дякую!»
До повномасштабного вторгнення Андрій понад рік працював водієм тролейбуса в рідному Маріуполі. Ще 25 лютого він возив людей містом під обстрілами.
Андрій Бічев, водій тролейбуса, переселенець: «Ми перевозили пасажирів уже безплатно. Там, де не можна було проїхати, ми розверталися десь на половині маршруту. І 27 лютого ми вже на маршрути зранку не виїхали».
Після місяця виживання у пеклі, родина Андрія вибралася до Чернівців. Згодом переїхали до Дніпра. Вже рік він працює водієм на різних маршрутах.
«Тут торговий центр, багато людей завжди, багато машин, трамвай».
Спочатку Андрій звикав до жвавого трафіку. Але з часом призвичаївся до дніпровських вулиць і вже має улюблені маршрути.
Андрій Бічев, водій тролейбуса, переселенець: «Я люблю їздити до центру міста, десь до площі Соборної. Там багато людей, вирує життя».
Сьогодні він за кермом тролейбуса №8. «Рогатий» сучасний, зручний та з кондиціонерами.
Зоя Пасько, кондукторка: «Коли люди заходять з вулиці та зітхають: «Як прохолодно!»
Пані Зоя завжди радіє, коли доводиться працювати в зміні з Андрієм.
Зоя Пасько, кондукторка: «Приємний, ось приємний, розумієте. І з ним не буває нудно».
Андрій додає: у Дніпрі його підтримали нові колеги.
Андрій Бічев, водій тролейбуса, переселенець: «Тут всі чудові люди працюють, всі ставляться з розумінням до всього цього».
Водіями у дніпровському електротранспорті працюють 50 переселенців зі сходу України. Більшість з них не довелося перенавчати і вони гарно себе зарекомендували.
Нікіта Керенцев, провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР: «Вони вже з самого початку сідали за кермо і розуміли, як працювати з цим рухомим складом. Щодо умов роботи: так, звісно, ми бачимо, що в нас є 50% оновленого тролейбусного парку — це моделі нашого виробництва, саме дніпровського. І це моделі інші, які виготовлені на території України. Нові тролейбуси».
У КП сподіваються, що після війни вдасться оновити весь рухомий склад електротранспорту. А Андрій мріє побачити своїх маріупольських друзів, яких розкидало по всьому світові.
За матеріалами ДніпроTV.