На Дніпропетровщині завершилися навчання з цивільного захисту – наймасштабніші за останні 7 років. Відпрацьовували алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф. Про успіхи та помилки заходу розказали в ДніпроОДА.
– Навчання пройшли чітко за планом. Ми на практиці побачили наші сильні сторони та помилки. Адже алгоритм дій на папері – це одне, а в реальному житті – інше. Всі недоліки слід усунути в найкоротші строки, – наголосив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Навчання тривали протягом трьох днів. Відпрацьовували десять «легенд» – надзвичайних ситуацій, які теоретично можуть статися в області. Серед них – аварії на Кременчуцькій гідроелектростанції, Кам’янському водоканалі, аміакопроводі в Солонянському районі та підрив боєприпасів на залізничній станції Павлограду.
-Серед іншого, відпрацьовували оповіщення та евакуацію населення, – розповів начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Коваленко. – Мета навчань була досягнута. Ми навчилися новому, побачили недоліки.
До навчань приєдналися усі міста і райони області. У них брали участь представники органів місцевого самоврядування та підрозділів цивільного захисту.
– Навчання в Кам’янському розпочалися 16 жовтня о 9:00 з повідомлення про прорив греблі на Кременчуцькій ГЕС. У разі такої аварії затоплення міста почалося б через 7 годин, – сказала заступник міського голови Кам’янського Тетяна Завгородня. – Серед іншого, ми оповістили населення про надзвичайну ситуацію, розгорнули пункт евакуації та відпрацювали план вивезення людей із небезпечної зони.
Загалом у навчаннях взяли участь кілька тисяч людей.