Газета "ЗОРЯ"

На Дніпропетровщині створили три патронатні родини

Патронатна родина ­– та, яка у будь-який момент готова прийняти дитину в скруті та виховувати її кілька місяців. Нині на Дніпропетровщині таких три, ще чотири – подали заявки.

Проте цього замало, наголошують  у службі у справах дітей облдержадміністрації. Та запрошують мешканців регіону стати патронатними вихователями.

– До патронатної родини відправляють дітей, які опинилися в скруті. Наприклад тих, яких покинули у пологовому будинку, з якими жорстоко поводилися в родині, чиї батьки померли, безпритульних. Там хлопці та дівчата проводять до трьох місяців, доки вирішується подальша їхня доля, оформлюються документи. У виключних випадках термін можуть подовжити до 6 місяців. За турботу про дітей патронатні родини отримують зарплатню, – розповів начальник служби у справах дітей ДніпроОДА Віктор Візир.

Патронатна родина має складатися з вихователя та його помічника. Для вихователя обов’язкова педагогічна, медична або психологічна освіта. Необхідний досвід роботи з дітьми. Потрібно бути здоровим, фінансово спроможним, не молодшим за 35 років та не старшим за пенсійний вік.

– В Європі розвинена система патронатного виховання, тоді як для Дніпропетровщини ця практика доки нова. Нині в області три патронатні родини – у Дніпрі, Жовтих Водах та Першотравенську. Ще чотири сім’ї подали заявки. Запрошуємо мешканців області долучатися до такої важливої справи, – зазначив Віктор Візир.

Аби створити патронатну родину, треба звернутися до служби у справах дітей або до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання. Там нададуть детальну інформацію. Кандидати мають пройти навчання.