На Дніпропетровщині працюють над обласною програмою розвитку безбар’єрності. Вона покликана зруйнувати перепони у різних сферах життя – від інфраструктури до спілкування між людьми. Нині документ – на громадському обговоренні, повідомила на брифінгу заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.
«Безбар’єрність – це не лише про інфраструктуру, доступну для людей з інвалідністю. З тими чи іншими перепонами стикаються й молодь, люди старшого віку, родини з дітьми. Йдеться, наприклад, про складнощі з працевлаштуванням, отриманням послуг, недостатній розвиток технологій. Змінити це – наша мета», – зазначила Ольга Горб.
Вона додала: найперше у планах – зробити доступними входи до громадських будівель. Пішохідні переходи та сходи оздобити тактильною плиткою. Встановити світлофори із звуковим оповіщенням.
«Плануємо до 2025 року зробити доступними 70% інфраструктурних об’єктів. Уже сьогодні в усіх будівельних проєктах передбачаємо пандуси та підйомники у школах, лікарнях, дитсадках, ЦНАПах. Стадіони оснащуємо глядацькими трибунами, зручними і для людей на візках», – розповіла Ольга Горб.
Безбар’єрність – це і про доступність освіти, наголосила заступниця голови ОДА.
«Продовжуємо поповнювати парк шкільних автобусів. Аби діти із найвіддаленіших сіл могли безперешкодно дістатися опорних закладів та здобути якісні знання», – сказала Ольга Горб.
На доступні перетворюватимуть і заклади культури. У музеях назви експонатів дублюватимуть шрифтом Брайля. Біля архітектурних пам’яток розміщуватимуть макети їхніх мінікопій. Аби люди із порушеннями зору могли доторкнутися і уявити, який вигляд має пам’ятник чи будівля.
Національну стратегію безбар’єрності розробили за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Із нею у громадський простір впроваджують міжнародні стандарти доступності. Працюють за 6 основними напрямками: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. Серед проєктів – і «Довідник безбар’єрності». Це посібник із коректного спілкування. Без упередження, стереотипів та дискримінації.