16 грудня під час другого пленарного засідання першої сесії Дніпровської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області VIII скликання депутати ухвалили головний фінансовий документ міста – бюджет на 2021 рік.
Так, наступного року загальний обсяг доходів, з урахуванням дотацій і субвенцій з держбюджету, становить 14,3 млрд грн, обсяг видатків – 13,6 млрд грн. Таким чином міський кошторис більший за тогорічний на 6,9 %, а заплановані доходи перевищують видатки. Серед загального обсягу запланованих видатків бюджету Дніпра на 2021 рік найбільшу частину – 54,9 % (7,4 млрд грн) – становлять захищені статті. У порівнянні із 2020 роком ця стаття видатків зросла на 1,4 млрд грн. У тому числі це пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати в Україні у наступному році. До захищених статей видатків зокрема належать: виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, а також придбання продуктів харчування бюджетними установами, виконання соціальних програм, обслуговування зовнішніх боргових зобов’язань, пов’язаних із завершенням будівництва метрополітену, придбання медикаментів бюджетними установами. Серед цих видатків і реверсна дотація державній скарбниці: у 2021 році вона становитиме 1,1 млрд грн – це 10 % власних доходів Дніпра.
-Уся соціально захищена сфера з першого дня нового року буде у повному обсязі забезпечена фінансовим ресурсом. Це базовий бюджет, який продиктований чинним законодавством. Ми маємо фінансувати усі ці витрати. Наступний крок – завдяки залученню кредитних коштів ми зможемо профінансувати великі інфраструктурні програми, будівництва, реконструкції, капремонти, – зазначив заступник міського голови, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету міськради Володимир Міллер.
На утримання освіти наступного року місто планує витратити 4,7 млрд грн. На фінансування медичної галузі – 459 млн грн, з яких на медикаменти передбачено 69,4 млн грн. На соціальний захист і соціальне забезпечення у кошторисі закладено 415 млн грн. На галузь культури та мистецтва заплановано 183 млн грн, а на фізичну культуру та спорт – 219 млн грн. На програму «Бюджет участі», де містяни можуть реалізувати власні проєкти, передбачили 48 млн грн, це на 17 млн грн більше, ніж було у 2020 році. Житлово-комунальне господарство отримає наступного року 2 млрд гривень. З них на різні цільові програми співфінансування та підтримки ОСББ та ЖБК заплановано понад 70 млн грн. Видатки на транспорт і його інфраструктуру, а також дорожнє господарство становитимуть 2,2 млрд грн.