Лікарі Дніпропетровщини опановують сучасну технологію – телемедицину. Наразі навчальний курс пройшли 28 лікарів сільських амбулаторій, які будують в регіоні за рахунок державної субвенції.
– Дніпропетровщина – пілотна область із запровадження телемедицини. Ці технології дозволяють поставити діагноз та надати консультацію вузькопрофільного фахівця в дистанційному режимі. Це допомога, яка рятує в перші хвилини. Щоб система запрацювала, медичний персонал проходить навчання, – зазначили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.
Крім теоретичних знань, медики здобувають і практичні. Зокрема, вчаться користуватися телемедичним устаткуванням.
За словами лікарів, завдяки таким інноваційним технологіям встановлення діагнозу значно спроститься, адже консультація стане доступною в режимі онлайн.
Відеоконсультацію з лікарем можна буде провести на будь-якій відстані та передати необхідну медичну інформацію – виписку із історії хвороби, рентгенограму, комп’ютерну томограму, результати УЗД.
Це особливо «на руку» пацієнтам віддалених районів: люди зможуть мінімізувати поїздки до обласних лікарень.
Крім того, за допомогою відеозв’язку та Інтернету медики зможуть обмінюватися досвідом під час конференцій, семінарів, тренінгів незалежно від місцезнаходження.
Телемедичним обладнанням оснастять 18 сільських амбулаторій, що будують в регіоні, – у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах.
На спорудження та оснащення амбулаторій Дніпропетровщини з Держбюджету виділили 202 млн грн.
Абсолютно нову якість первинної меддопомоги на селі запроваджують Міністерство регіонального розвитку України, Міністерство охорони здоров’я та влада на місцях.