Більшість азовських курортів, і серед них Кирилівка, закінчили минулий курортний сезон з великими втратами туристичного потоку, в основному спровокованими природними факторами — такими як медузи. Експерти спрогнозували, як провалений сезон 2021 року вплине на тенденції майбутнього літа та ціни на житло-2022. Про це повідомляє Зоря з посиланням на Наше Місто.
Навала медуз, атака комарів і «морських бліх», а також холодне та дощове літо – всі ці «катаклізми» відразу обрушилися на Кирилівку і практично все азовське узбережжя в сезоні 2021 року, фактично викликавши колапс у вітчизняному пляжному туризмі.
Незважаючи на в’ялі спроби хоч якось реанімувати сезон, наприклад, за допомогою встановлення протимедузних сіток, у ряді випадків вони виявилися марними. І загалом стала зрозумілою неготовність більшості готельєрів приймати швидкі та своєчасні рішення, спрямовані на збереження туристичного потоку у нестандартних умовах роботи.
Багато хто, на жаль, просто не вважав за потрібне щось робити, явно переоцінюючи не лише свої можливості, а й загальний попит на відпочинок з урахуванням обставин, що склалися. Більше того, замість того, щоб замислитись над тим, як залучити клієнтів, деякі готельєри ще більше відлякували їх підвищенням цін, розраховуючи компенсувати фінансові втрати якщо не кількістю відпочивальників, то хоча б збільшенням цінників.
В результаті таких дій найбільш жадібні просто простоювали марно. І лише зіткнувшись лоб у лоб із реальною проблемою відсутності клієнтів, деякі власники житла в Кирилівці все ж таки зрозуміли, що нові умови диктують нові правила.
«Минулого літа в Кирилівці спостерігалося помітне зниження туристичного потоку. У середньому по курорту воно досягало близько 30-40% від кількості відпочивальників у попередні роки. Але на деяких об’єктах цей показник перевалював далеко за 50%. Ймовірно, це змусить задуматися готельєрів при формуванні цін на наступний сезон», – розповідає головний редактор туристичної онлайн-медіа-платформи «Кирилівка.Укр» Євген Смєльчаков.
У той же час, фахівці переконані, що наступного року ситуація з медузами з великою ймовірністю повториться. Такі нерадісні прогнози та сумний досвід минулого року дають підстави вважати, що влітку 2022 року відпочинок у Кирилівці не тільки не подорожчає, а й, імовірно, небагато, а десь і досить суттєво, впаде в ціні.
Керуючий партнер бази відпочинку «Наталка», яка знаходиться на Федотовій косі в Кирилівці, Максим Старосельцев так оцінює майбутні перспективи:
«За нашими прогнозами, у найближчі 2 роки жодного подорожчання туристичного житла у Кирилівці не передбачається. Ціни будуть стабільними, а часом власникам об’єктів доведеться їх знизити. Потрібно розуміти, що відпочивальники вже не готові платити гроші, причому чималі, просто так, за перебування в 4 стінах номера, без можливості нормально купуватися в морі і навіть без адекватного сервісу. У ситуації, що склалася, за туриста доводиться боротися, залучаючи його хорошим сервісом та альтернативними формами організації дозвілля, а там, де останнє організувати поки що з якихось причин не вдається – зниженням цін, всілякими акціями та вигідними для обох сторін пропозиціями».
Крім того, на думку експерта, кризові явища у сегменті морського туризму в країні загалом сприяють формуванню нових трендів на узбережжі. І багато курортів намагатимуться перейти від формату суто пляжного відпочинку до розважального, культурного, гастрономічного та інших видів туризму. У свою чергу, це матиме вираження у вигляді розвитку внутрішньої інфраструктури багатьох об’єктів та курорту в цілому, за допомогою якої можна буде організувати альтернативне дозвілля поза пляжем.
При цьому варто враховувати, що після складного сезону для деяких баз та готелів великі зміни стануть розкішшю. Наприклад, будівництво басейну на території багатьом буде просто не по кишені. І єдиним ефективним засобом залучення відпочивальників для таких об’єктів стане підвищення якості послуг, на яке, ймовірно, і зробить ставку частина підприємців.
Все це в комплексі дозволяє визначити основну стратегію Кирилівки для залучення туристів у 2022 році. Ймовірно, вона будуватиметься на стримування зростання цін або їх зниження на деяких об’єктах. Крім того, в умовах конкуренції готельєри нарешті змушені будуть замислитися над покращенням сервісу та розширенням спектру послуг.
Раніше експерти назвали ТОП-20 курортів для відпочинку на морі в Україні в 2022 році.