Кривий Ріг тримає оборону: наші кореспонденти завітали до “залізного серця та кулака” Дніпропетровщини і пересвідчились: місто захищене і, як і Дніпро, готове до будь-якого сценарію.
Кривий Ріг – місто, довжиною в життя; місто – південний рубіж Дніпропетровської області; місто, як і Дніпро, готове до будь-якого сценарію. Місця для тіл окупантів, кажуть військові, у криворізьких кар’єрах вдосталь.
Сапсан, військовослужбовець тероборони: “З тими силами, що у них зараз стоять під Кривим Рогом, шансів взяти Кривий Ріг у них немає”.
“Ми їх б’ємо і будемо далі бити?”
“Стовідсотково. Іншого виходу у нас немає. Тут або свобода, або смерть”.
Підрозділ повітряної розвідки тероборони Кривого Рогу з перших днів повномасштабної війни працює на південному фронті — у напрямку Миколаєва. Завдання — пошук місць дислокації противника. А вже далі ЗСУ знищують ворога, керуючись інформацією, отриманою від розвідки.
“Ну шо, ребятки, еще одна серия наших люфтваффовцев, меня позвали показать такую корову ржавую сгоревшую. Это типа “Тигр” их, рашистский. Короче, вот так с этими уродами с каждым будет. Вот так вот они будут гореть. Ну, а мы дальше полетели”.
«Люфтваффе» – так іронічно називають свій підрозділ бійці. Їхня робота не менш небезпечна за безпосередньо бойові дії — для ворога бажані цілі і БПЛА, і оператори.
Тайсон, військовослужбовець тероборони: “Коли ти в другій, третій лінії, тобі потрібно увімкнути мізки і зрозуміти, що якщо ти полетів зі своєї позиції, ворог вже знає де ти знаходишся. Він прив’язується до твого телефона, він прив’язується до твого коптеру. Вже крапка стоїть на мапі, куди вести вогонь. Мало того, що ти сам загинеш. Буде нанесений удар по твоєму опорному пункту, по ВОПу і під загрозою буде дуже багато людей”.
Укомплектували невеличкий загін швидко. Матеріальне забезпечення у Кривому Розі централізоване – всі воєнні процеси у місті контролює військова адміністрація. Вона ж координує і волонтерський рух. У будівлі музею АТО зараз центр гуманітарної допомоги. Поруч з експонатами п’ятирічної давнини — коробки і пакети з корисним вмістом. Незабаром їх відправлять нашим військовим.
Вікторія Самойленко, заступниця голови військової адміністрації Кривого Рогу, волонтерка: “У нас працюють пункти прийому гуманітарної допомоги. З-за кордону ми приймаємо вантажі і від мешканців міста. Ось ви тут бачите різноманітні побутові прилади, їжа, одяг, медикаменти, які ми віддаємо в нашу фармацию. Лікарі все це опрацьовують, і потім воно віддається нашим військовим. І в шпиталі, і на передову”.
Шпиталі Кривого Рогу приймають поранених військових і цивільних. Історій багато, проте, не на камеру: тут лікують і тих, хто попав під обстріли, і тих, хто постраждав від куль окупантів.
Юрій Пашков, завідувач відділом політравми: “На данный момент мы работаем в усиленном режиме. По помощи волонтёров, по обеспечению медикаментами пока у нас всё нормально. Поступают военные ЗСУ, поступают бойцы теробороны, поступают гражданские мирные раненые. В основном, травмы осколочные, взрывные, пулевые ранения, всякие. Есть тяжелые. Вся первая помощь оказывается в полном объеме, сейчас лечим, занимаемся. Все буде добре”.
У Кривому Розі, поміж іншого, обладнують бомбосховища. Цьому, наприклад, приблизно сімдесят років. Більше 20 приміщень під землею — автономних і безпечних.
Геннадій, мешканець Кривого Рогу: “Більше сотні тут може знаходитись людей. Є тут і пожежогасіння, є відповідне обладнання, є місця, де можуть знаходитись і діти. Таким чином в нас такі є помешкання, де ми самотужки, не чекаючи нічого, самоорганізувалися, поновили”.
Кривий Ріг — приклад самоорганізації і централізації під час війни. На воєнні рейки стало і швейне виробництво. Там, де раніше виготовляли одяг, зараз шиють плитоноски для бронежилетів.
Вікторія, швачка: “В кратчайшие сроки разработали бронежилет, который более простой. Сюда вставляется пластина, здесь регулируется высота и здесь регулируется размер по талии. Можно под каждого бойца определить по размеру. Сзади тоже есть карман, тоже на липучке. И здесь такая ручка – в случае, если вдруг тянуть бойца раненого, спасать. Также был разработан более улучшеный вариант. Уже с такой разгрузкой. Который вот держится здесь. На три магазина, и вот такие кармашки под гранаты”.
Безліч українських прапорів, білборди з патріотичним змістом, протитанкові їжаки майже на кожній вулиці міста — Кривий Ріг сьогодні згуртований, мобілізований і готовий боронити південні кордони Дніпропетровщини.
Источник: ДніпроTV