Як розвивати електронне урядування та е-демократію на місцях? Про це дізналися представники об’єднаних громад Дніпропетровщини під час тренінгу в ДніпроОДА. Навчання пройшли понад 20 службовців.– Паперові носії інформації поступово залишаються у минулому, всі дані переходять в електронний формат. Це зручно, адже в режимі онлайн кожен може прослідкувати, наприклад, які проходять тендери за рахунок державних коштів, замовити адмінпослугу. Тому ми організували тренінг для громад, на якому їх представникам розповіли про тонкощі е-урядування, – повідомив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Протягом п’ятиденних курсів представникам громад розповідали про стратегії електронного урядування, їх вчили надавати електронні адміністративні послуги. Учасники тренінгу дізналися, як забезпечити відкритий доступ населення до публічної інформації та як захищати дані.
– Ми перейняли досвід е-демократії та е-урядування. Тепер знаємо, як впроваджувати й розвивати електронні ресурси та технології на місцевому рівні, – поділився головний спеціаліст внутрішньої політики зв’язків з громадськістю та ЗМІ Слобожанської селищної ради Руслан Овчинников.
Після завершення курсів учасники пройшли тестування та отримали сертифікати.
Тренінг ДніпроОДА організувала спільно з Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа». Це частина швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).