На вулиці Туполєва у Кривому Розі вже довгий час – «ніби як» будівництво. Зводили колись гуртожиток – так і «не дозводили».
На початку 2019-го екс-керівники області виділили кошти на роботи на основі незавершеного будівництва житлового комплексу. Понад 70 квартир планували передати місцевим АТОвцям. Та раптово «виплило» питання рентабельності. Чи доцільно вкладати майже 100 млн гривень у будівництво, якщо таку саму кількість квартир можна придбати на вторинному ринку за вдвічі меншу суму? Таке питання поставив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко під час робочої поїздки до Кривого Рогу.
– Собівартість квартир у цьому будинку зашкалюватиме. Один квадратний метр коштуватиме 20 тисяч грн. Але ж це не Київ. Ціна має бути значно нижчою, – зазначив Олександр Бондаренко. – До середини грудня проведемо аудит. На цей час роботи призупинять. Якщо виявиться, що ціни у кошторисі штучно завищені, будівництво продовжимо після їх оптимізації. Розглянемо й альтернативу – купівлю житла для АТОвців на вторинному ринку. Це дозволить удвічі зекономити кошти. А за рахунок заощадженої решти можна буде у Кривому Розі, приміром, побудувати два сквери.
На «оживлення» криворізького довгобуду на початку 2019-го виділили 4 млн грн. Майже весь перший кількамільйонний «транш» пішов на очищення території від сміття та демонтаж.
У майбутньому чотириповерховому будинку запланували облаштувати дві чотирикімнатні, 42 двокімнатні та 28 однокімнатних квартир. У прибудовах – відкрити кабінети сімейного лікаря. А ще – звести котельню та підвести комунікації. Ґанки облаштувати пандусами. Ніби-то гарна ідея. Та ніхто не подумав про її рентабельність. Загальну вартість робіт оцінили у 100 млн грн.
Із проханням перевірити «реальність» цін у кошторисі до очільника області звернулися АТОвці Кривого Рогу – через нещодавно створену в облдержадміністрації раду ветеранів.
– Особисто я обома руками «за» це будівництво. Але є багато питань. Ціни – космічні. Одна квартира обійдеться у 40 тисяч доларів, – сказав голова ГО «Батальйон національного захисту «Кривбас» Юрій Сіньковський. – Загалом за ці кошти можна забезпечити житлом удвічі більше військовослужбовців Кривого Рогу, якщо купувати на вторинному ринку.
Нині у Кривому Розі потребують житла понад 200 бійців, що належать до першочергової категорії.
Загальна площа будівельного майданчика – 5,2 тисяч кв м. Всі роботи призупинені до середини грудня 2019-го.