У Анастасії Ліщенко – «золото», у Ігоря Шибки – «бронза», – вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України увійшли до трійки лідерів Міжнародного фесту інженерних наук і технологій I-FEST.
Як повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації, Анастасія Ліщенко виборола перше місце з проєктом «STEGANOLING». Це програма для кодування та декодування секретної інформації. В роботі дівчина використовувала метод лінгвістичної стенографії.
– Наведу простий приклад. У мене є пароль від сторінки в Instagram і я хочу повідомити його подрузі. За допомогою програми я можу «сховати» цю інформацію в своєму звичайному творі із зарубіжної літератури. А подруга так само – розшифрувати її. Так зловмисники не дізнаються секретні цифри, – пояснила Анастасія Ліщенко. – Розробку можуть використовувати невеликі компанії для кодування секретної інформації. Мій код дуже пластичний, тож його можна адаптувати під потреби конкретної фірми. Планую надалі вдосконалювати програму.
Ігор Шибка здобув третє місце завдяки власній розробці – мультипроцесорній комбінованій системі телемеханіки. Її можна встановити на обладнання, яке має електроніку, механізми або двигуни, та керувати ним з будь-якої точки світу.
Міжнародний фест інженерних наук і технологій I-FEST проходив у м. Монастир, що в Тунісі. Через пандемію коронавірусу учасники демонстрували свої винаходи онлайн.