У зв’язку з зимовим сезоном в Україні почастішали випадки отруєння чадним газом, які, на жаль, часто закінчуються летально. Тому департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міськради нагадує дніпрянам, які основні симптоми отруєння та як йому запобігти.
– Чадний газ утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню, його не можна побачити чи відчути запах, – розповіли в департаменті. – Отруєння небезпечне для всіх, але в групі підвищеного ризику знаходяться маленькі діти, вагітні жінки та люди з хронічними хворобами серця, органів дихання. Першими можуть проявляти ознаки отруєння домашні тварини.
Симптоми отруєння, особливо при низькій концентрації, можуть бути схожі на харчове отруєння, грип, проте не викликати підвищення температури. Зокрема, це сльозотеча, сухий кашель, головний біль, запаморочення, біль у грудині, блювота, почервоніння шкіри, прискорене серцебиття, сонливість. При тяжкому отруєнні спострегігаються судоми, параліч, втрата свідомості, порушення дихання, розширення зіниць, посиніння шкіри обличчя.
Також, від впливу низьких доз чадного газу тривалий час, можуть виникати проблеми з концентрацією уваги, роздратованість, прийняття імпульсивних, нераціональних рішень.
При появі симптомів отруєння, перш за все необхідно відкрити вікна та вимкнути всі газові прилади, покинути приміщення, послабити одяг, щоб полегшити дихання, викликати бригаду ЕМД Дніпровської станції екстреної медичної допомоги КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР (103) та аварійну службу газу (104).
Щоб запобігти отруєнню чадним газом фахівці радять дотримуватись таких рекомендацій:
– регулярно перевіряти газові прилади, вентиляційні канали на справність та не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;
– не залишати без нагляду газові прилади увімкненими;
– тримати вікно в режимі провітрювання.