У Дніпрі до відкриття готові перші зали унікального муніципального Музею історіії міста. За півроку тут все зробили з нуля – від початку збору фондової колекції до облаштування приміщення, де врахували всі необхідні елементи безбар’єрності.
Відвідати музей, що знаходиться в Будинку губернатора (вул. Воскресенська, 14), дніпряни та гості міста зможуть, коли дозволять карантинні обмеження, – про це повідомляє пресслужба Дніпровської міськради.
Нині ж містян закликають приєднатися до розширення музейної колекції. Так, речі, що мають історичну цінність, можна принести просто до музею або домовитися про їх перевезення через сторінку у соцмережі.
Чимало таких експонатів вже подаровані городянами. Серед них катеринославська цегла, піаніно початку ХХ століття, документи про освіту, аптекарські склянки, катеринославські видання. У музеї також зберігаються артефакти з археологічних розкопок в Севастопольському парку, торгівельні приналежності, вироби місцевих магазинів.
Згодом також хочуть розпочати підготовку інших експозиційних залів, а ще — приміщення, де історики, краєзнавці, студенти — всі ті, хто хоче вивчати історію міста, могли б проводити наукові дослідження. Планують обладнати невеличку бібліотеку.
Нині на першому поверсі музею розташовані п’ять залів, обладнаних сучасною акустичною системою, проекторами та інформаційними панелями. Тут є сучасні інтерактивні експозиції. «Живі» світлини Олександра Поля з родиною, фото міського паводку початку ХХ ст., будинку губернатора і Хреннікових. Також у музеї можна скористатися касовим апаратом 1912 року, на справжніх вагах з «Озерки» 1950-х – зважити різні товари, скористатися патефоном середини ХХ століття, послухати платівки, зловити хвилю «Голосу Америки», посидіти на автентичному дивані середини минулого століття, погортати старі журнали. А ще — дізнатися про старі ринки, побачити фільм, де лоцман дніпровських порогів розповідає, як раніше виглядав Дніпро, як створювалися перші мостові переправи. Є низка експозицій, присвячених архітектурі, і можливість побачити віртуальну квартиру з ліпниною катеринославських часів.