25 жовтня, з нагоди 76-ї річниці звільнення Дніпра від фашистських загарбників, біля пам’ятника воїнам 152-ї стрілецької дивізії відбулася урочиста церемонія покладання квітів.
У заході взяли участь ветерани Другої світової війни у супроводі вихованців ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Віддати шану прийшли представники міської та обласної влади, а також різноманітних організацій.
– У роки Другої світової війни наше місто було форпостом у звільненні країни. На жаль, історія циклічна, і сьогодні Дніпро залишається форпостом у боротьбі за цілісність держави, її демократію. Наше місто тоді було зруйноване майже вщент, але за 15 років його відновили. Дніпро був і залишається символом свободи, величезної сили духу. Пам’ятаємо подвиг ветеранів, визволителів Дніпра, дякуємо за той мир і свободу, яку вони здобули для наступних поколінь ціною свого життя та здоров’я, – сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко.
З нагоди 76-ї річниці звільнення Дніпра від фашистських загарбників 401 учасник бойових дій Другої світової війни, інвалід війни отримає матеріальну допомогу у розмірі 2,5 тисячі грн.
Дніпрянин Іван Пеня у складі 152-ї стрілецької дивізії брав участь у звільненні Дніпра.
– І ми, і німці хотіли перемоги, тому бої були сильними і страшними. Форсування Дніпра було саме у цьому місці та далі на південь. Словом, що переповідати?! То була страшна війна, – каже ветеран.
96-річний ветеран війни Андрій Юрчук хоч і не брав участі у звільненні Дніпра, але пройшов усю Другу світову війну.
-Пішов добровольцем у 1941 році. Воював від Києва до Сталінграда і далі до Берліна, де й святкував День Перемоги. Бажаю усім здоров’я і миру, щоб ніхто ніколи не знав горя від війни, – наголосив чоловік.