Газета "ЗОРЯ"

Дніпряни очікують на складнощі з опаленням у зимовий період: як підготувати свій будинок до холодів

Чимало українців занепокоєні опалювальним сезоном, який вже невдовзі має розпочатися. Люди налякані ймовірною енергетичною кризою і можливими атаками росіян по об’єктах, які мають забезпечувати Україну теплом взимку. Люди вже нині купують додаткові електричні опалювальні прилади. У приватних оселях запасаються дровами та вугіллям. Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.

В уряді заспокоїли: газу та вугілля до опалювального сезону в Україні достатньо, а тарифи для населення залишаться без змін.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України:

«Уряд узгодив 605 виробникам теплової енергії фіксовані обсяги газу для опалення та гарячого водопостачання на період з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року. Ціна – 7 грн 42 копійки так само залишається без змін. Це дозволить взимку забезпечити стабільні поставки тепла в оселі наших громадян».

Підготовка до опалювального сезону триває у Дніпрі повним ходом. На найбільшому комунальному підприємстві, яке забезпечує теплом понад 80 % міста, серед іншого — проводиться заміна, ремонт та модернізація котлів, насосів та технологічного устаткування.

Геннадій Плахтій, начальник теплової дільниці № 3 комунального підприємства «Теплоенерго»:

«Котел пройшов свої гідроіспити і тому було на даний момент зроблено заміну трубної частини котла, а зараз пройшла закупівля кірпича і будемо робити оборобку. Чому ще ми робимо цей капітальний ремонт, тому що ці роботи після виконання покращать екаден нашого котла, ще буде як раз економія як і газу, так і енергоносіїв».

Чимало українців перед опалювальним сезоном почали купувати опалювальні прилади самостійно. Перевагу віддають саме конвекторам.

Максим Рева, мешканець багатоквартирного будинку:

«Перша перевага — це те, що він краще тримає тепло, чим “дуйчик”. І він менш сушить повітря, і більш економічний. Я не вираховував, проте, я знаю, що яку ватність бере “дуйчик” та скільки Ват бере конвектор, то він десь у два-три рази менше».

Ціна на електронні конвектори стартує від трьох тисяч гривень. Невеликі інфрачервоні обігрівачі вартуватимуть більше тисячі. А ось теплові вентилятори можна придбати дешевше. Втім, останні не радять купувати самі консультанти. Наші дописувачі поділилися коментарем.

Консультант магазину техніки:

«Площа 20 квадратів. 20 квадратів, двокіловатний. Ну, дивіться, припустимо, якщо ці “дуйки” брати: воно швидше нагріває, проте, повітря висушує за годину так, що ви просто дихати не зможете».

Мешканці ж приватних секторів обирають для опалення переважно дрова, пелети або ж вугілля.

Олександр Сидоренко, мешканець приватного сектору:

«У нас будинок 80 квадратних метрів — 9 на 9. Значить опалюємо ми його переважно твердим паливом, тому що газ зараз дорогий. Я останні два сезони старався так обходитися, щоб не купувати дрів. Мав власні дерева, сушняк обпилював. У селі в мене теж там є таке сухе дерево, в сараї є, розбираєш сарай – там дуже багато сухого дерева».

Для конвектора потужністю 2 кВт-год, якщо прилад увімкнений пів доби, він потягне 24 кВт. (24 помножити на 1.68). Вартість приблизно 40 гривень. Вартість централізованого опалення для однокімнатної квартири складатиме майже 1500 гривень на місяць.

Валерія Девятко, журналістка:

«В середньому на опалення будинку площею 100 квадратних метрів на одну зиму потрібно близько 10 кубометрів дубових дров. Їх вартість на зиму сягатиме одинадцяти тисяч гривень. До дров радять придбати хоча б пів тонни вугілля – це ще плюс шість тисяч. Якщо у вас газове опалення, то його витрата складає приблизно 900 кубічних метрів на місяць. Множимо в середньому на 8 гривень, то це виходить 7 тисяч 200 гривень».

Щоб заощадити, експерти радять мешканцям багатоповерхівок не лише придбати обігрівачі, а також перевірити на тепловитрати підвали, дахи. Не буде зайвим утеплити труби, заклеїти вікна в під’їзді та у квартирі.