Газета "ЗОРЯ"

Арабатська Стрілка: у мережі показали, як виглядає рожеве озеро взимку (фото, відео)

Генічеське рожеве озеро – одну з головних визначних пам’яток Арабатської Стрілки – показали у незвичній для більшості туристів зимовій фотосесії. Разом з ефектними фотокадрами в мережі з’явився відеоролик у форматі таймлапсу з видами зимового заходу сонця в Приозерному. Про це повідомляє РБК Україна з посиланням на медіа-проєкт «Старий Азов».

Генічеське озеро, популярне завдяки незвичайному кораловому кольору води, часто можна побачити на літніх селфі, зроблених туристами, які приїжджають заради пляжного відпочинку на Арабатській Стрілці. Адже саме в пік спеки рожевий відтінок водойми створює практично марсіанський пейзаж і формує упізнавану по всій країні фотозону.

Але взимку туристи на рожевому озері – велика рідкість, і кадри із зимовими краєвидами із цієї локації досить рідкісні. Тому для багатьох відпочивальників залишається загадкою, чи зберігає ця водойма свій незвичайний рожевий колір поза сезоном.

Відповісти на це питання допоможуть свіжі фото з берега рожевого озера, а також вечірній таймлапс із веб-камери сайту arabatka.ua, розташованої у Приозерному. На них видно, що взимку кораловий колір води все ж таки частково зберігається, хоча в цей час року він не такий яскравий і насичений. При цьому в умовах похмурої зимової погоди зробити гарні селфі на тлі озера набагато складніше, ніж влітку.

Але навіть узимку, як свідчать знімки, місцева природа може притягувати погляди. До того ж через високу концентрацію солі у воді навіть при низьких температурах озеро вкрай рідко замерзає повністю, і контраст плаваючих крижин і спокійного водного плеса роблять пейзаж особливо видовищним.

Не менш ефектно виглядає і чарівний зимовий захід сонця на Арабатській Стрілці, представлений у хвилинному таймлапсі. На ньому показано прилеглу до озера територію на тлі неба, пофарбованого західним сонцем і відбитого у водному дзеркалі.

Нагадаємо, що Генічеське рожеве озеро розташоване на півночі Арабатської Стрілки у селі Приозерне. Воно поповнюється за рахунок Сиваша і є найбільшим у системі Генічеських озер. Незвичайний рожевий колір водойма набуває за рахунок мікроводорості Dunaliella salina, яка під впливом високих літніх температур виділяє бета-каротин. І саме він надає воді специфічного забарвлення.