У центрі Васильківської об’єднаної громади будують міні-ГЕС на річці Вовча. На це вже є 6 млн грн інвестицій. Перша в області гідроелектростанція забезпечить енергонезалежність Васильківки
«З початку війни на Сході Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора. Все тому, що у нас створені сприятливі умови для бізнесу. Зокрема, інвестори з Пирятина вирішили вкласти кошти у будівництво гідроелектростанції у Васильківці. У їхні справи не втручаємося, а навпаки – всіляко допомагаємо», – наголосив Валентин Резніченко.
Як розумно використовувати силу річкової води, мешканці Васильківки придумали ще у 50-х роках минулого століття. Тоді ГЕС збудував колгосп, і вона забезпечувала світлом північну частину селища. Проте разом з колгоспом занапастилась і електростанція.
Ідея про відновлення ГЕС, яка стояла без вікон, дверей і даху, не давала спокою. До рішучих дій спонукали й періодичні відключення світла. Будівництво нової гідроелектростанцій – перший успішний проект Васильківської об’єднаної громади.
Нова міні-ГЕС генеруватиме 120 кВт на годину. Це небагато, зазначив голова громади Сергій Павліченко. Проте це крок до енергонезалежності та розвитку альтернативних джерел енергії, упевнений він.
У проекті – жодної копійки державних коштів, виключно – вітчизняні інвестиції.
«Ми працюємо в різних регіонах України. Але там здебільшого інвестори сам-на-сам зі своїми проблемами. Із Дніпропетровщиною співпрацюємо вперше і приємно вражені. Ми знайшли підтримку в Інвестиційно-інноваційному центрі при ДніпроОДА. Тут допомагають не словом, а ділом», – наголосив представник інвестиційної компанії Іван Титаренко.
Наразі підрядники ведуть в будівлі ремонтні роботи. Уже збудували дах і встановили вікна. На черзі – закупівля гідротурбін та іншого силового обладнання. Крім того, інвестор зобов’язався прокласти до гідроелектростанції якісну дорогу та облаштувати зону відпочинку.
Ще один аспект інвестпроекту – екологічний. Міні-ГЕС не завдаватиме шкоди довкіллю, а вироблена енергія є екологічно чистою. Робота станції передбачає технічну аерацію річки – збагачена киснем вода приваблюватиме рибу.
Запуск нової ГЕС запланований на 2018 рік.