Газета "ЗОРЯ"

Галина , і «дрібниці»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Слово «брелок» в перекладі з французької означає «дрібничка», «дрібниця». Але навряд чи з цим трактуванням згодні люди, що колекціонують брелоки. Л Адже для них це цілком самостійнійдо тогож І багатофункціональні речі. Вониможуть бути І прикрасами, сувенірами і навіть талісманами.

— Мало хто знає, але колекціонування брелоків має свою незвичайну назву — ко-ноклефілія. Воно майже не поступається за популярністю таким поширеним хобі, як філателія чи нумізматика, — розповідає «брелочна» колекціонерка, дніпрянка Галина Хомич. Дівчина вважає себе коно-клефілісткою-початківцем, адже на даний момент в її колекції усього близько сотні брелоків.

А ось в активі росіянина Віталія Ісаєва, занесеного завдяки своїм брелочним скарбам до Книги рекордів Гіннеса, — близько трьох тисяч екземплярів! Причому не аби-яких, а тематичних (пов’язаних з історією розвитку світової автопромисловос-ті) і ексклюзивних, подарованих знаменитостями
— спортсменами, артистами, космонавтами.
— Мені, звичайно, до таких успіхів поки далеко, — зітхає Галя. — Але, з другого боку:
Ісаєв збирає свою колекцію вже більше п’ятдесяти років, а я захопилася коноклефілією відносно недавно — всього три роки тому. Тожу мене ще все попереду!
Втім, і принцип формування колекції у Галини інший, її фішка — брелоки з різних країн. їх вона привозить з подорожей самостійно або отримує від друзів.
— Моїм першим колекційним екземпляром став брелок «Рука Фатіми», який я привезла з Йорданії, — згадує Галя. — Зображення долоні в ряді релігій вважається символом терпіння й віри, а також є захисним амулетом. Ось я і купила собі металеву мереживну долоньку
— на ‘удачу, а також на згадку про незвичайну країну, де мені пощастило побувати.
Потім були брелок-пі-рамідка з Єгипту, дерев’яний слоник з Таїланду, пластикове ведмежа з написом «Я люблю Загреб» з Хорватії. А також привезені друзями підвіски у вигляді Ейфелевої вежі з Франції, маленького собору — з Мілана, скляного «ока» — з Туреччини, розписної конячки — символу Швеції та багато-багато інших.
— Такі брелоки для мене
— наче вузлики на пам’ять,
— каже Галя. — Ті, що я купила особисто, нагадують мені про країни, де я побувала, миттєво воскрешаючи в пам’яті приємні моменти подорожей.
А привезені друзями — ніби символічно намічають маршрути майбутніх поїздок. Я вірю, що обов’язково побуваю в тих країнах, звідки мені привезли сувеніри для колекції.

Правда, є в Галиному брелочному арсеналі й інші, нехай не настільки широко представлені, але не менш цікаві тематичні розділи. Наприклад, серія рекламних брелоків — з логотипами різних фірм, автомобільних компаній,
виробників чаю, кави й т.ін. Або екземпляри, що залишилися після минулих передвиборних кампаній — із зображеннями кандидатів у президенти, символікою і назвами партій.

Є з десяток брело-ків-ведмежат — їх віддала Галині подружка, що теж було захопилась коноклефілією, але не витримала конкуренції і швидко охолола до цього заняття.А ще дівчина високо цінує брелоки з додатковими функціями — наприклад, з вбудованими ліхтариком, викруткою, відкривачкою, пилочкою для нігтів або годиником.
— Чи варто говорити, ^ що я вважаю брелоки Ч/Р дуже практичною річчю щ та чудовіш подарунком Я на всі випадки життя, Г — зізнається Галина. — ‘ Брелоки потрібні кожній людині, адже у всіх нас є як мінімум два-три ключі— від квартири, машини, офісу. їх набагато легше знаходити в сумці завдяки підвісці.

А ще брелоки можуть бути чудовою прикрасою (їх декорують стразами Сваровські та навіть дорогоцінними каменями), стильним аксесуаром (лінії брелоків є у багатьох знаменитих модних будинків — «Прада», «Бар-берри» тощо) і символом приналежності людини до якоїсь спільноти — наприклад, власників автомобілів «мерседес» або шанувальників певної марки джинсів…

І для любителів це зовсім не дрібниці, навіть на французький манер.

Ірина КАДЧЕНКО,

фото автора