Газета "ЗОРЯ"

У Дніпрі визначили кращий туристичний маршрут

Третього вересня у місті визначили переможця конкурсу «Відкрий Дніпро. Найкращі туристичні маршрути». Він тривав два тижні в онлайн-форматі. Представили містянам 10 унікальних маршрутів із детальними описами та фото. Переможницею стала гідчиня Олеся Логашова, вона сама розробила автобусну екскурсію «Містичний Дніпро». Нагородження проходило у Туристичному інформаційному центрі (пл. Героїв Майдану, 1).

«Відрив був невеликий від призерів, але боротьба була запеклою. За результатами голосування друге місце віддали маршруту «Від карети до ракети на машині часу», а третя сходинка «Прогулянка з сюжетами»», – розповіла начальниця Туристичного інформаційного центру Ольга Стасенко. 

Авторка екскурсії-переможниці Олеся Логашова робила акцент на таємничих історіях, містичних переказах, пов’язаних з потойбічним світом і примарами за часів Катеринослава, а також Дніпропетровська: «У міста велика кількість легенд, і їх частина вмістилася у 3-годинну зустріч. Треба було розробити чіткий маршрут й ще попросити допомогу в посібників. Першу екскурсію провели навесні цьогоріч. На перемогу очікувала».

Одна з цікавинок, що привели екскурсовода до перемоги, – костюмована зустріч (гідчиня переодягається у відьму тих часів) і те, що містяни можуть відчути себе у ролі героїв містичних історій, як на одній із локацій біля Оперного театру.

«Тут раніше була околиця і неподалік розташовувалася тюрма. Поблизу цього місця втекли двоє засуджених. Вони бігли прикуті кайданками і все ж їх не зловили. Свідком став поет Олександр Пушкін. Його спогади про цих чоловіків лягли в основу твору «Розбійники». Тут я хочу, щоб мої слухачі відчули себе розбійниками й зрозуміли наскільки ці люди бажали свободи: охочі зможуть пробігтися у кайданках, хоч і пластикових», – показала гідчиня. 

Ще декілька легенд пов’язані із будинками, які збереглися до сьогодні. Один стоїть на Виконкомівській, 14. Здається, що люди живуть у стіні: «А це просто ілюзія, частина стіни у нього є, якщо пройти у подвір’я. За легендою власник дуже бажав, щоб його прибутковий дім приносив й надалі гроші, попросив допомоги у ворожки. Вона пообіцяла: «Ніякий біс не роздивиться його і зла не накличе»», – сказала сертифікована екскурсовод Олеся Логашова.

І ще одна містична родзинка Дніпра: п’ять ропух на паркані біля будинку, що на Писаржевского, 5. За історією їх встановили на честь загиблої доньки власника. Бо та намагалася знайти ропух для ворожіння і втонула в болоті. А от копії мали повернути дівчину. На жаль, цього не сталося. А ропухи збереглися до сьогодні.

Записатися на цікаві тури містом можна у Туристичному інформаційному центрі (площа Героїв Майдану, 1). Стежити за оновленнями можна на сторінці у соцмережах: https://www.facebook.com/tic.dnipro.