Арабатська Стрілка — один із найпопулярніших, найбільших та екологічно чистих курортів України, куди щоліта приїжджали сотні тисяч туристів з усіх куточків країни. Найбільше людей їхало в Щасливцеве – селище на півночі Арабатки з добре розвиненою інфраструктурою, різноманітним вибором комфортного житла та широким «асортиментом» визначних пам’яток та розваг на околицях.
В останні роки через підвищення солоності Азовського моря, і, як наслідок, збільшення популяції медуз у Щасливцевому почалося масове будівництво басейнів на базах відпочинку, завдяки чому вдалося уникнути відтоку курортників. Великі надії покладали місцеві жителі на сезон-2022. Але їм не судилося збутися. Росіяни вторглися в Україну і в перші дні захопили практично всю територію Херсонської області.
Вже понад півроку окупанти господарюють на Арабатці, тероризуючи та грабуючи населення. На жаль, через відсутність інтернету та мобільного зв’язку новини з тих країв з’являються дуже рідко. Але навіть по уривкам інформації, невеликим роликам та фото, опублікованим в соцмережах ми знаємо, що жителі Арабатської Стрілки не вірять, що «росія тут назавжди» і з нетерпінням чекають на деокупацію. І навіть у природних явищах бачать знаки, які віщують швидку перемогу. Так, на Ютуб-каналі Кирилівка.Укр нещодавно з’явилося відео з українським тризубом у небі, знятим у самому серці Щасливцеве, пише sea-family.in.ua.
Знак згори
Тризуб (герб) – один із трьох символів України нарівні з прапором та гімном. Офіційний статус він отримав у 1992 році, у 1996-му був закріплений у Конституції, але історію має значно давнішу. Широку популярність тризуб набув за князя Володимира Великого, для нащадків якого він був частиною спадкової геральдики.
Тризуб – потужний духовний знак, що символізує перемогу добра над злом, єдність українських земель, боротьбу за незалежність. Що цікаво, в СРСР його було офіційно заборонено як «націоналістичний знак», і за появу його на будинках карали кримінальною справою. До речі, російська агресія у Криму та на Донбасі супроводжувалася знищенням тризуба як маркера української ідентичності. Але ж природу не змусиш мовчати і небо з сонцем за ґрати не сховаєш за підтримку України у цій демонічній кровопролитній війні.
Жителі Щасливцевого природи вірять, але ще більше вірять і чекають на широкомасштабний контрнаступ ЗСУ в Херсонській області за прикладом Харківської. Щоб українські військові вигнали з рідного селища «чужих», які під приводом «визволення» позбавили їх спокійно, стабільного та достатньо забезпеченого життя.
«Вимерлий» курорт
Як можна судити з відео, Щасливцеве у розпал оксамитового сезону є сумним видовищем. Таким тут було і все літо, на початку якого окупанти умовляннями, а потім і силою намагалися змусити місцевий бізнес працювати. Але не склалося. Люди поголовно відмовлялися відкривати готелі та торгові точки на набережній. Адже в цьому не було жодного сенсу, хіба що створити картинку для російських пропагандистських каналів про «благополуччя» на захоплених курортах. Тому окупанти пішли іншим шляхом. Як повідомляло видання «РБК-Україна», на Арабатській Стрілці було захоплено кілька пансіонатів, курортних комплексів та дитячий табір. Зрозуміло, що на кількості відпочиваючих це не позначилося.
Прекрасні пляжі Щасливцево заросли бур’янами, берег повсюдно вкрития водоростями та мертвими медузами, яких ніхто не прибирає. Хоча корнеротів цього року на Азовському морі було в рази менше, ніж минулого сезону.
Нині до Генічеська, Щасливцевого, Генгірки та Стрілкового побоюються їхати навіть жителі Нової Каховки, Херсона та інших населених пунктів Херсонщини, де щодня лунають вибухи. Лякає близькість Криму. Готуючись до оборони, росіяни стягують на узбережжя свою техніку, окопуються на адміністративному кордоні із окупованим півостровом. Все частіше над Арабаткою можна побачити бойові ворожі гелікоптери.
Як далі розвиватимуться події, і скільки ще цей благословенний край страждатиме від присутності орків – кілька тижнів чи місяців – не беруться прогнозувати навіть найвідоміші військові експерти. Ясно одне, влітку 2023 року ми обов’язково відпочиватимемо на улюбленому курорті, пднімаючи келихи з шампанським за розвиток та процвітання України.