Газета "ЗОРЯ"

ОБЛРАДА ТА «ТИХЕ БОЛОТО»

Як засвідчують опитування, більшість наших співгромадян дуже умовно
розуміють, чим мають займатися депутати всіх рівнів та чим вони займаються насправді. Мова навіть не про парламентарів, хоча останніми роками зовнішні події у Верховній Раді більш нагадують політичне ток-шоу. Скоріше — про місцевих обранців, які давно офіційно втратили статус «народних»…

Про київські події переважна більшість з нас досить обізнана. Проте на місцевому рівні також приховано дуже багато цікавого, або навіть цікавезного. Хоча ніякого «Темного лицаря» суто дніпропетровсько-криворізького ґатунку поки що не з’явилося.

Традиційно основну увагу регіональних споживачів інформпродукту найбільше привертають події у Дніпрі. Там — завжди у наявності конфлікт інтересів та запекла боротьба за дуже великі гроші між тими, хто їх освоює зараз, і хто за будь-яку ціну намагатиметься контролювати фінансові потоки у майбутньому, після осінніх виборів. В облраді чинного скликання бачимо принципово іншу картину. Начебто жодних скандалів. Начебто мінімум розбіжностей, суцільні «мир-дружба-жуйка».

Таке — переважно для зовнішнього користування. А як насправді? Чомусь згадується відоме з дитинства про тихе болото з чортами. У традиційному, а не новітньому сенсі.

Бо непрямих підтверджень вистачає…

ХТО В КОАЛІЦІЇ?

І чи є зараз вона в Дніпропетровській облраді взагалі? Чомусь не виникає питань,що змінилося протягом 2019 року і який відбиток квітнева перемога Зеленського та липневий тріумф «зелених» на позачергових парламентських наклали на домовленості 4-річної давнини, досягнуті ще за раннього Порошенка.

Її зміст був, якщо коротко, у відстороненні від обласної «годівниці» найбільшої фракції «Опоблоку». Для цього довелося б’єднатися депутатам від усіх інших партій. Головою став представник БПП-«Солідарність» Гліб Пригунов. Хоча на попередньому етапі були й інші варіанти подальшого розвитку подій.

Майже чотири роки умовна (бо законодавством вона не передбачена) коаліція з 73 депутатських багнетів, з деяким скрипом, але існувала. Рішення, потрібні для розвитку регіону та й, чого приховувати, зміцнення добробуту низки конкретних осіб, завжди знаходили у залі підтримку. І ось на Банкову прийшов Зеленський…

Доволі довго хитка конструкція ще зберігалася. Напевно, зберігалася б і досі, якби нова команда не почала цікавитися,що на чолі представницького органу влади у регіоні, який забезпечив голові держави максимальну підтримку, робить представник політичної сили, котра двічі поспіль програла.

Дивним чином це збіглося з досить несподіваним призначенням голови ОДА, в чиє крісло чутки кілька разів садили першого заступника голови облради Святослава Олійника. Того, якому дуже пасував напівзабутий афоризм про «не першу, але й не другу людину».

Врешті-решт з губернаторством в Олійника не склалося (завдяки Коломойському чи навпаки — цю тему поки що варто винести за дужки. — Авт.). Після цього йому можна вже було формалізуватися. І зміна пройшла, як по маслу — Пригунов написав заяву за власним бажанням, не погоджуючись з частковою реабілітацією «Опоблоку». У сесійній
президії відбулася рокіровка, туди потрапив Анатолій Адамський, який за часів панування «біло-синіх» вже обіймав цю посаду при голові Удоді.

В ОЧІКУВАННІ ЖОВТНЯ

А от що змінилося у коаліції? Нічого. Колишня фракція БПП (нині «Європейська солідарність») з неї не вийшла, хоча (за логікою) мала добряче грюкнути дверима. Таким чином, відтепер до неформального об’єднання входять ВСІ фракції. В опозиції — жодної.

Незрозуміло, куди ж поділися жорсткі ідеологічні розбіжності між «попередниками» першого покоління та «демократами». І як це вже
завтра будуть пояснювати своїм потенційним виборцям представники партій Ляшка, Садового, Тимошенко та самого Петра Олексійовича. Невже насміляться зізнатися, що ідеологія для них відверто вторинна, а на першому плані — зацікавленість зовсім інша?

Навряд чи. Про театральні фестивалі або вокальні конкурси також не пройде. Тоді що? Невже разом згадають історію про струнку та дуже обізнану у фінансових темах бухгалтершу, спільними зусиллями врятовану від цілком конкретної кримінальної справи? Питання риторичне і таке, що потребує окремого живописання.

Хоча, у будь-якому разі, справи кепські виходять. Є стійке відчуття, що в центр уваги ЗМІ та більш широкої громадської думки облрадівські діячі можуть потрапити дуже скоро. Разом з Корбаном, Філатовим та їх опонентами.

Облрада так облрада!

Андрій БОГАТИРЬОВ