Подбай про власну безпеку та врятуй інших. Від поранень під час ракетного удару не застрахований ніхто. Як правильно допомогти і до приїзду швидкої не нашкодити? Своїми знаннями діляться Госпітальєри Дніпра.
Найрозповсюдженіша причина загибелі – критичні кровотечі. Треба швидко і правильно накласти турнікет. Зробити його можна з підручних матеріалів. Обов’язкова умова – цупка тканина шириною не менше 4 сантиметрів.
Артем Соболь, інструктор з домедичної допомоги КП «Госпітальєри Дніпра»: «І потрібно щось, що замінить нам елемент воротку, який є на турнікеті. Що можна використовувати: довгий ключ або паличка, про яку ви знаєте, що не зламається. І тим самим я отримав той же вороток. Далі я буду обертати його, як вороток звичайного турнікету. Так, це важче, це дискомфортніше, але це також може спрацювати».
У блекаут можуть бути проблеми зі зв’язком. Де шукати допомогу, якщо немає зв’язку?
Артем Соболь, інструктор з домедичної допомоги КП «Госпітальєри Дніпра»: «Виходиш на вулицю, шукаєш патруль поліції. Можна знайти патруль Муніципальної варти, можна знайти просто карету проїжджаючої швидкої. Ця карета швидкої, навіть якщо вони зайняті, вони обов’язково передадуть інформацію далі по пульту».
Допомога при втраті свідомості, судомному чи серцевому нападі. Як забезпечити прохідність дихальних шляхів? Цим навичкам навчають і цивільних.
Записатися на курс можна через фейсбук-сторінку КП «Госпітальєри Дніпра».
За матеріалами ДніпроTV.