Замість диспансеризації – скринінгові обстеження

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Замість диспансеризації – скринінгові обстеження отключены

Замість диспансерізації в амбулаторіях області проводитимуть зручні скринінгові обстеження. Такі зміни вносить медреформа. Новинки у медичній галузі обговорили на Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики», що пройшла у Дніпрі.

– Медреформа, насамперед, перевернула підхід до лікування. Якщо раніше пацієнт ішов до лікаря за рецептом від хвороби, то тепер на першому плані – профілактика та вчасне виявлення недугів на ранній стадії. Тож диспансеризацію замінили на більш ефективні та менш виснажливі для пацієнта скринінги. – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Тепер пацієнту немає потреби, як раніше, обходити купу медиків. Із будь-якими побоюваннями та скаргами щодо власного здоров’я він іде до обраного сімейного лікаря. Економить і час, і «нерви».
-Це світова практика – понад 80% всієї медичної допомоги за своє життя людина отримує від сімейного лікаря, – підкреслила голова асоціації сімейних лікарів області Неоніла Чухренко. – Він зацікавлений у здоровому пацієнті, задоволеному рівнем обслуговування. Тому основний месседж реформи – зробити медичну допомогу якомога доступнішою та зручною для людей.
Скринінгові обстеження призначатимуться в залежності від віку та наявності хронічних хвороб. Наприклад, у всіх жінок після 40 перевірятимуть, чи немає загроз серцево-судинних або онкологічних захворювань.
-І лікар, і пацієнт мають усвідомлювати, що медикаменти – не панацея. На 90% здоров’я залежить не від лікування таблетками, а від режиму дня, збалансованого харчування, достатньої фізичної активності. Дати індивідуальні поради кожному пацієнтові щодо здорового способу життя – завдання саме сімейного лікаря, – сказала учасниця конференції, сімейний лікар Наталія Ковальова.
У VІІ Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики» взяли участь 650 сімейних лікарів та керівників амбулаторій Дніпропетровщини та інших регіонів.