З початку року на кір захворіли 330 мешканців Дніпропетровщини

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи З початку року на кір захворіли 330 мешканців Дніпропетровщини отключены

Більшість із тих, хто захворів, не мали щеплень від недуги. Такі дані оприлюднив департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

– Епідемії кору на Дніпропетровщині немає. Показник захворюваності – на середньому рівні. Недугу зафіксували у 331 людини. Щеплень не мали 253 із них, – розповіла завідувач відділення Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України Олена Кузьменко.
Медики нагадують, що кір – інфекційна недуга, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Дев’ятеро з десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим.
Симптоми недуги – висока температура, кашель, нежить, висипи. Кір може викликати серйозні ускладнення: пневмонію, вушну інфекцію, енцефаліт.
Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації. Її треба проводити згідно з Національним календарем. Дітям, які до 6 років не вакцинувалися, варто зробити два щеплення з інтервалом у місяць.
Для дітей вакцини безкоштовні. Безоплатно їх також можуть отримати нещеплені дорослі до 30 років, якщо вони контактували з хворими.
Загалом на кір у 2019-му захворіли понад 73 тисяч українців.