Великовантажний транспорт у Дніпрі перевірятимуть мобільні комплекси

2 года ago Зоря3 Комментарии к записи Великовантажний транспорт у Дніпрі перевірятимуть мобільні комплекси отключены

26 грудня у Дніпрі презентували 4 пересувні вагові комплекси, що призначені для зважування вантажівок і перевірки машин перевізників. Таку техніку місту й області надає Укртрансбезпека. Її придбали за кошти, які українському уряду надала Європейська комісія

Пересувні офіси – це сучасні автомобілі, обладнані дизельними двигунами ЄВРО-5. Усередині тут є все необхідне – принтери, комп’ютери з доступом до потрібних баз даних, а також обладнання для зважування та вимірювання негабаритів, пристрої для отримання інформації з тахографів під час контролю режиму праці та відпочинку водія.

Мобільні комплекси працюватимуть з пасажирськими перевезеннями, таксі, а також під час перевірки плавзасобів або, наприклад, стихійних стоянок.

«Керівництво міста та області постійно долучається до роботи Укртрансбезпеки. Є підтримка та комунікація. Крім того, Дніпровська міська влада виділяє кошти та будує дороги. І для того, щоб вони слугували десятки років, потрібен якісний габаритно-ваговий контроль», – зазначив голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк.

Комплекси допоможуть зберегти дороги, які руйнує великовантажний транспорт. За відсутності об’їзної дороги це – нагальна проблема для Дніпра. Як відомо, нормою є 40 тонн + 2% для вантажівок і 44 тонни – для контейнеровозів. Водночас є випадки, коли водії фур із зерном навантажують машини до 100 тонн.

Комплекси також переміщуватимуть у різні точки, щоб недобросовісні перевізники не намагалися в обхід провозити надважкі вантажі. Загалом по всій Україні мають запрацювати 78 таких зважувальних пунктів. Крім того, у мерії Дніпра виділили 5 млн грн на проектування автоматичних станцій, що стоятимуть на в’їздах до міста.