У Дніпрі запрацює перша виїзна бригада паліативної допомоги

6 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі запрацює перша виїзна бригада паліативної допомоги отключены

У Дніпрі почне працювати перша виїзна бригада спеціалізованої паліативної допомоги. Її закріплено за міською лікарнею № 15. На комплектацію бригади медичним обладнанням, медикаментами й технічними засобами реабілітації виділено близько 2 мільйонів гривень.
Для зручності пацієнтів вона надаватиме медичну допомогу вдома, а також, за необхідності, направлятиме паліативних хворих до відповідних стаціонарів. Для забезпечення таких недужих медичними та технічними засобами в стаціонарних умовах на цей рік виділено 1,5 мільйонів гривень. Відповідні зміни до муніципальної програми надання паліативної допомоги в амбулаторних умовах депутати ухвалили під час 43-ї сесії міськради.
Зазначимо, що нині Дніпро – єдине місто в Україні, у якому впроваджується комплексна допомога паліативним хворим. Це – система заходів, що передбачає позбавлення від болю, усунення або зменшення розладів життєдіяльності й інших важких проявів хвороби. Передбачені також догляд, психологічна, соціальна та навіть духовна допомога пацієнтам і їхнім близьким в амбулаторних і стаціонарних умовах.
Повернення лікувальних закладів вторинного рівня у підпорядкування місту дало можливість створити єдину повноцінну систему надання паліативної допомоги – на первинному та вторинному рівнях медицини. Йдеться, зокрема, про лікувальні установи, до складу яких входять паліативні стаціонарні відділення. Серед них – лікарні № 15, № 2 та № 12.
Спеціалізована бригада включатиме, зокрема, вузькопрофільних лікарів – хірургів, травматологів, невропатологів.