У Дніпрі відкрилася фотовиставка, присвячена пам’яті Аміни Окуєвої

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрилася фотовиставка, присвячена пам’яті Аміни Окуєвої отключены

У першому в Україні Музеї АТО відкрилася фотовиставка «Аміна: життя», присвячена пам’яті патріотки й борця за свободу України Аміни Окуєвої. Переглянути експозицію можна до 5 березня.

– Фотовиставка присвячена пам’яті Аміни Окуєвої – чеченки за походженням, українки – в душі. Патріотка трагічно загинула у 2017-му, проживши всього 34 роки. Стільки ж світлин і в експозиції. Кожна символізує мить її життя, присвяченого боротьбі за волю і справедливість, – зазначили у прес-службі ДніпроОДА.


В експозиції – 17 чорно-білих аматорських фотографій із сімейного архіву Аміни. На них – трагічні події Майдану і фронтове життя в гарячих точках – Дебальцеве, Щастя, Зайцеве, Авдіївська промзона, Троїцьке, Світлодарська дуга. 17 кольорових фотографій – роботи луганської фотохудожниці Олександри Лисицької. На них Аміна Окуєва прекрасна, чиста, яскрава й надзвичайно сильна жінка, здатна протистояти будь-яким загрозам.
З початком війни на Донбасі Аміна служила в батальйонах «Київ-2», «Золоті ворота». Стояла біля витоків міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва. В АТО була і фельдшером, і снайпером, і прес-офіцером. Та це не обмежувало коло її професійних повноважень: брала участь у боях на рівні з усіма.
Мандруюча фотовиставка вже побувала у столиці. До 5 березня експонуватиметься у Дніпрі. За словами її матері Ірини Камінської, це було найулюбленіше місто Аміни,
Побачити фотовиставку можна у «Залі пам’яті» Музею АТО за адресою: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 16. Вхід вільний – з вівторка по п’ятницю – з 10.00 до 19.00, у суботу та неділю – з 10.00 до 18.00. Понеділок – вихідний. Далі експозиція вирушить Україною, Європою та Америкою.
Нагадаємо, у жовтні 2017 року автомобіль Аміни Окуєвої обстріляли під Києвом – жінка не вижила. Одна з версій правоохоронців – замовне вбивство. Її поховали у Дніпрі біля ічкерійського генерала Іси Мунаєва – першого командира батальйону імені Джохара Дудаєва, у якому вона служила.