У Дніпрі відбувся фестиваль «Крок до творчості – крок до життя»

  15.05.2019 03:07   -
Новини

14 травня у Дніпрі відбувся міський фестиваль творчості осіб з інвалідністю «Крок до творчості – крок до життя». Цей захід проводиться у місті вже 26 років поспіль.

– Девіз фестивалю «Крок до творчості – крок до життя» говорить про те, що через творчість наші учасники реалізують прагнення до активного повноцінного життя. У нас танцюють, пишуть і читають вірші, співають. Ми є неодноразовими лауреатами міських, обласних і всеукраїнських фестивалів. Люди у нас талановиті, вони знаходять свою зацікавленість у житті за допомогою творчості. Завдяки підтримці міської влади ми маємо можливість проводити такі фестивалі щороку. Ці заходи є дуже важливими у нинішній нелегкий час. Вони дають наснагу для того, щоб не занепадати духом і знаходити в собі сили жити та творити й надалі, – розповіла регіональний представник громадської спілки «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» у Дніпропетровській області, голова Дніпропетровського обласного об’єднання людей з інвалідністю «Творчість» Тетяна Шелюг.
У Дніпровському академічному театрі драми та комедії зібралося 70 учасників фестивалю – переможців районних творчих конкурсів. Вони підготували святковий концерт. Привітав їх із цією подією та відкрив фестиваль заступник міського голови Едуард Підлубний.
Руслан Ніколенко вже 20 років є членом обласного об’єднання людей з інвалідністю «Творчість». Каже, що раніше займався танцями, однак наразі стан здоров’я не дозволяє йому продовжувати танцювати. Тому він вирішив читати вірші. За своє вміння на обласному конкурсі отримав приз – подорож до Лондону.
– Після того як я втратив ногу, я рік не виходив з дому. Мені здавалося, що я один такий, що всі на мене дивляться. Коли мене запросили до організації, я зрозумів, що дуже важливо спілкуватися у своєму середовищі. Ти усвідомлюєш, що жити з інвалідністю можна і можна жити цікаво. А творчість у цьому дуже допомагає. По-перше, тобі самому це подобається, а коли те, що ти робиш, подобається ще й глядачам – це взагалі чудово. По-друге, на концерти приходять люди з інвалідністю, і маю надію, що вони, побачивши наші виступи, зрозуміють, що попереду щось-таки є, – поділився Руслан Ніколенко.
Загалом у Дніпрі мешкає 35 тисяч людей з інвалідністю.