У Дніпрі презентували нове законодавство з протидії домашньому насильству

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі презентували нове законодавство з протидії домашньому насильству отключены

Створення державної «гарячої лінії», мобільних бригад та притулків – у допомогу жертвам домашнього насильства. Більше повноважень у поліцейських та нові права у дітей – свідків знущань у сім’ях. Це ще не всі новинки законодавства щодо боротьби з гендерним насильством.

Дніпропетровщина – перший регіон України, в якому презентували новий закон, – про це стало відомо під час круглого столу у Дніпропетровській ОДА.
–  Серйозні зміни торкнулися всіх органів влади, а також служб, задіяних у боротьбі з цим соціальним явищем. Головне – об’єднати зусилля органів освіти, охорони здоров’я, служб соціального захисту, правоохоронців для своєчасного виявлення фактів насильства у сім’ї, – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
На допомогу жертвам насильства у сім’ї створять цілодобову державну «гарячу лінію», у громадах – притулки, а по всій Україні – мобільні бригади.
– Мобільні бригади – це український винахід. Нашим досвідом зацікавилась і Європа. Нині створено 45 таких осередків соціальної допомоги жертвам насильства. Одні з перших – на Дніпропетровщині. Психологи та соцпрацівники виїжджають на місце події і надають допомогу потерпілим. Тепер мобільні бригади діятимуть у всіх областях, – розповіла заступник міністра соцполітики Наталія Федорович.
Реагувати на домашнє насильство зобов’язали різні соціальні інститути. Наприклад, шкільний психолог при спілкуванні з дитиною з’ясував, що в сім’ї відбувається насильство. У такому випадку він зобов’язаний попрацювати з усією родиною, а ще – звернутися до служби соцзахисту та нацполіції.
Побільшало повноважень і у поліцейських. Вони самі на місці події вирішуватимуть, чи необхідно затримувати кривдника. Заява жертви тепер не потрібна. А ще – можуть заборонити насильнику спілкуватися з потерпілою.
– В Європі поліцейські давно застосовують такий припис, щоб припинити насильство в сім’ї. Добре, що тепер це є і в українському законі, – сказав старший викладач кафедри адмінправа Дніпропетровського університету внутрішніх справ Микола Репан.
У круглому столі взяли участь керівники міст, районів, громад області, працівники нацполіції, служб соцзахисту, освітяни – загалом близько півтори сотні учасників.

.