У Дніпрі планують облаштувати сучасний аеропорт

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі планують облаштувати сучасний аеропорт отключены

У Дніпрі планують розпочати будівництво сучасної злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту. З планом реконструкції летовища ознайомився Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

– Ми допоможемо вам. Кошти в бюджеті будуть, бо розуміємо, що значить для міста-мільйонника аеропорт, – запевнив Президент України Володимир Зеленський.
Главі держави презентували три варіанти реконструкції летовища. Зокрема, у двох з них йшлося про зведення смуги на окремій території. Однак це тягне за собою додаткову роботу з відведення земель, збільшує кошторис проєкту та термін його реалізації.
Найбільш оптимальним визнали будівництво новітньої злітно-посадкової смуги на місці старої.
– Аеропорт Дніпра знаходиться в незадовільному стані і не відповідає сучасним стандартам. Повітряне сполучення з іншими українськими містами і зарубіжжям обмежене. Тому назріла необхідність осучаснення летовища. Умови покращаться, а пасажиропотік збільшиться, – акцентував заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
За проєктом, смугу подовжать до 3,2 км. Обладнають також новий перон, руліжні доріжки, термінали, інфраструктуру.
Орієнтовна вартість реконструкції – 2,9 млрд грн.
Нагадаємо, міжнародний аеропорт «Дніпро» розташований за 13,5 км від центру. Призначений для цілодобового перевезення пасажирів і вантажів, обслуговування авіаційної техніки. Його площа – 1,2 млн квадратних метрів. У 2018-му летовище відсвяткувало 75-річчя.
За підрахунками, з 2018 року з аеропорту відправилося понад 3,5 тисячі міжнародних та внутрішніх рейсів, прибуло – майже 3,7 тисяч.