У Дніпрі назвали переможців конкурсу стартапів InnoDnipro

  06.11.2018 11:16   -
Новини

У Дніпрі підбили підсумки першого міського конкурсу для талановитих розробників – InnoDnipro. За звання найкращого змагалися автори 20 проектів-фіналістів. За рішенням експертної комісії грант на загальну суму 500 тисяч гривень розподілять між сімома конкурсантами, – про це повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

InnoDnipro – це муніципальна ідея, завдяки якій винахідники й новатори одержують стартову підтримку для своїх розробок.
Для авторів проектів це – перспектива професійного зростання, а для Дніпра – можливість знайти нові рішення для міського середовища. Перший етап InnoDnipro стартував навесні цього року. Розробники подали загалом близько сімдесяти різних проектів. Серед стартапів-фіналістів, зокрема, проекти у галузі програмного забезпечення, методики боротьби зі шкідниками, тренінги для вчених, нове приладдя для електротранспорту та розробки з використанням альтернативних джерел енергії.

За результатами публічного захисту розробок перше місце та можливість отримати 125 тисяч гривень віддали проекту представника Дніпровського державного аграрно-економічного університету Володимира Похила за дослідження нової породи овець. Тварини швидше ростуть і мають більшу вагу. Друге місце та винагороду у 100 тисяч гривень здобула розробка нових, більш енергоощадних і довговічних ліфтових установок. Її презентував представник Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Дмитро Колосов. Третє місце з грантом у розмірі 75 тисяч гривень отримав проект багатофункціонального полімерного матеріалу з потужними дезінфекційними властивостями, який розробив дніпрянин Богдан Мурашевич. Четверте місце розділили одразу чотири розробки. Серед них: програмне забезпечення для безпілотників від Віталія Антонова, мережа станцій моніторингу якості атмосферного повітря від Ігоря Гомілка (громадська організація «Асоціація Ноосфера»), а також дві концепції створення штучних нерестовищ для відтворення різних видів риб у річці Дніпро.
Кожному проекту присудили грошові премії по 50 тисяч гривень. Решта фіналістів можуть подати апеляції до 9 листопада.
– Минулої п’ятниці ми заслухали захист проектів усіх команд-фіналістів. Спікери мали п’ять хвилин на доповідь та ще п’ять хвилин, щоб відповісти на запитання комісії. Журі зробило свої висновки. Втім, за правилами конкурсу, тепер протягом п’яти робочих днів наші фіналісти можуть подавати апеляції з ґрунтовними поясненнями, чому вони не погоджуються із висновками журі, – повідомила директорка департаменту інноваційного розвитку міськради Юлія Павлюк.