Дніпрян просять приєднатися до всеукраїнської акції «Первоцвіт-2018»

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпрян просять приєднатися до всеукраїнської акції «Первоцвіт-2018» отключены

Департамент екологічної політики Дніпровської міської ради закликає всіх небайдужих містян долучитися до всеукраїнської акції «Первоцвіт-2018» і не купувати квіти, які першими з’являються навесні.

– Будьте свідомими і не знищуйте декоративні дикорослі рослини лише для того, щоб насолодитися їхнім запахом і красою. Перші весняні квіти відіграють важливу роль у житті лісу чи луків, є їхньою невід’ємною частиною. Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх! – йдеться у зверненні департаменту.
У мерії пояснюють: збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи, адже це не дає їм можливості утворити насіння. Масове знищення ранніх весняних рослин для продажу призводить до зменшення їхньої кількості у природі, а згодом і до повного зникнення. Саме з метою збереження весняних квітів щороку й проводиться всеукраїнська акція «Первоцвіт».
Слід пам’ятати, що торгівля рідкісними видами рослин та тими, що зникають, є порушенням низки законів («Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону книгу України»). Згідно зі статтями 88, 88-1, 90, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це передбачені штрафи. Також за кожну зірвану квітку нараховується штраф відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1030 від 7 листопада 2012 року. Наприклад, за один пролісок доведеться сплатити 49 гривень.