Дніпропетровщина може стати центром класичної музики в Україні

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпропетровщина може стати центром класичної музики в Україні отключены

Перший в Україні концерт класичної музики просто неба, оновлена будівля філармонії, службове житло для талановитих митців та стажування їх за кордоном, – поки що це лише мрії. Як втілити їх в життя, міркували учасники нового проекту «Товариство друзів дніпровської філармонії».

Його ініціатор – австрієць Томас Бруннер.
– Це благодійний проект з підтримки дніпровської філармонії. Таке собі товариство ентузіастів, які прагнуть розвивати культуру класичної музики, – розказав він.
Дати не рибу, а вудочку, – такий принцип роботи новоствореного товариства. Його учасники – близько сотні людей різних професій, які роблять членські внески. Вони підуть на вдосконалення майстерності музикантів філармонії.
– Це ті музиканти, які дають музичну освіту українським дітям. Якщо не створити для них умови, вони виїжджатимуть за кордон. Тому так важливо проводити семінари, забезпечувати їх житлом, – сказав Томас Бруннер.
У планах також – ремонт будівлі філармонії, а ще – перший в Україні концерт класичної музики просто неба.
– Я займаюся проектами соціальної трансформації. Вважаю, що культура допомагає змінювати суспільство. Охоче долучився до товариства. Вважаю, що не треба чекати, доки хтось все зробить за нас. Треба брати ініціативу в свої руки, – сказав лідер Асоціації випускників Києво-Могилянської бізнес-школи Микола Демченко.
Втілювати ідеї у життя благодійники планують за підтримки ДніпроОДА.
– Класична музика, як і література, – це двері у західну цивілізацію. Добре, що є такі ініціативні люди, як Томас. Він виступає комунікатором між інтелігенцією, бізнесом і владою, – сказав радник голови ДніпроОДА Юрій Богданов.
Перша зустріч членів товариства не обійшлася без концерту класичної музики.