«Дніпрогаз» нагадав містянам про правила безпеки

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи «Дніпрогаз» нагадав містянам про правила безпеки отключены

ПАТ «Дніпрогаз» закликає мешканців Дніпра бути уважними й обережними при використанні газу та газових приладів у побуті, оскільки в опалювальний період ризики виникнення аварійних ситуацій зростають. Про це повідомив фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін.

За його словами, за три квартали цього року у місті зафіксовано 4 нещасних випадки, пов’язаних із газом, під час яких постраждало 9 осіб. Серед найпоширеніших порушень – наявність витоку газу в системі газопостачання, несправність автоматики безпеки водонагрівальних та опалювальних газових приладів, несправність оголовків димових та вентиляційних каналів, самовільне підключення газових приладів до системи газопостачання тощо.
-При наявності будь-яких технічних порушень, пов’язаних із газовими приладами, рекомендуємо мешканцям їх усунути, щоб не допустити аварійних ситуацій. Також вкотре нагадуємо: для уникнення отруєнь чадним газом забороняється використовувати газові плити для обігріву приміщень, експлуатувати газові колонки й опалювальні котли за відсутності тяги під час сильного вітру, дощу, туману, снігу, – наголосив Микита Лучкін.
Фахівець «Дніпрогазу» також нагадав: з травня цього року з ухваленням низки законодавчих документів власники, балансоутримувачі, орендатори газифікованих домоволодінь можуть самостійно обирати підрядну компанію, яка виконуватиме технічне обслуговування газових приладів та внутрішньобудинкових систем газопостачання. Раніше цю послугу мали право надавати лише газорозподільні компанії.
-Абоненти мають розуміти, що зараз вони самостійно відповідають за технічну справність газових приладів і мереж. Тому на надання цієї послуги необхідно укласти договір з тією чи іншою компанією, яка має відповідну ліцензію. При цьому локалізацією аварійних ситуацій, як і раніше, займатиметься «Дніпрогаз». Якщо абонент не здійснює технічне обслуговування газових приладів, наше підприємство має право обмежити йому газопостачання, – наголосив Микита Лучкін.
Водночас для встановлення, заміни чи перенесення газового обладнання абонент повинен отримати технічні умови у центрі обслуговування клієнтів ПАТ «Дніпрогаз» (вул. Виконкомівська, 34). Після розробки відповідного проекту і погодження його з «Дніпрогазом» будівельно-монтажні роботи виконує будь-яке підприємство, що має дозвіл від Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.