Дніпро приєднався до всесвітнього руху мейкерів

  21.04.2018 23:08   -
Новини

21 квітня у Дніпрі вперше відбувся Dnipro Mini Maker Faire – фестиваль технологій, винахідливості та креативності.Такі фестивалі проходять в усьому світі, а в США рух мейкерів набув масштабів національного тренду. Перший Ярмарок Мейкерів був проведений у Сан-Франциско у 2006 році.

– В Україні фестиваль проходив у Києві, Одесі та Харкові. Цьогоріч Дніпро також приєднався до цього руху. Мейкери показують свої здобутки, обмінюються досвідом, дехто навіть придумує спільні проекти. Тут є і роботи, і нові сорти рослин, і свічки, зроблені власноруч, і металеві скульптури, – зазначила директор департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.
Фестиваль зібрав понад 30 учасників. Вони представили доробки у різних напрямах: винахідництво, моделювання, ботаніка, робототехніка тощо. Ігор презентував на заході дві свої роботи. Перша – це імітація парової машини в стилі стимпанк. Вона має вбудований квест, який допомагає людям згадати, як працює такий агрегат. Другий винахід – машина, що самостійно кип’ятить воду в чайнику та готує чай, необхідно тільки натиснути кнопку.
-Автоматична чайоварка – це подарунок для дружини. Вона постійно користується нею й була у захваті, коли я вручив машину. Зараз ми навіть звикли до неї. Загалом у мене приблизно 50 винаходів. Займаюся цим десь 7 років, це вже не тільки хобі, а й робота, – сказав Ігор Кочет.
Для відвідувачів влаштували майстер-класи та лекції. За словами організаторів, фестиваль відвідали понад тисячу гостей.
– Нам дуже подобається. Найбільше цікавить робототехніка. У мого сина є
до цього хист, він постійно щось конструює, тому ми хочемо підібрати для нього відповідну школу, – сказав гість фестивалю Фелікс.
Захід організатори хочуть проводити щороку.
– Гадаю, що наступного року ми зможемо вдвічі збільшити кількість учасників і відвідувачів. Для Дніпра це не проблема взагалі. Нам дуже подобається атмосфера, яку створюють учасники. Один із результатів таких ярмарків – відкриття публічних майстерень, куди можна прийти і зробити щось, – зазначив голова правління громадської організації «Мейкер Хаб» Юрій Власюк.