Держава стимулюватиме аграріїв та фермерів області грошима

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Держава стимулюватиме аграріїв та фермерів області грошима отключены

Цьогоріч аграрії та фермери області отримають держпідтримку. Це компенсація за придбання сільськогосподарської техніки, кредитування на розбудову підприємства, а ще – гроші на розвиток тваринництва. Про це розповів начальник управління агропромислового розвитку ДніпроОДА Вадим Удовицький.

– Цьогоріч стартує нова програма із підтримки аграріїв та фермерів. Вона державна, – розповів Вадим Удовицький. – Загалом на всю країну виділено 6,3 млрд грн на підтримку фермерських господарств, компенсацію за придбання сільськогосподарської вітчизняної техніки, розвиток тваринництва, а ще – садівництва, виноградництва та хмелярства.
Зокрема, підприємства, які вирощують корів, можуть отримати за кожну – півтори тисячі гривень. А родинам, які займаються тваринництвом та мають телят, держава надасть на утримання кожного до 2,5 тисячі гривень.
– Це сума на рік. ЇЇ видадуть частинами – тричі. Гроші – для утримання телят, – пояснив посадовець.
За його словами, така допомога стимулюватиме до збільшення поголів’я великої рогатої худоби в області.
Щоб отримати гроші, селянам треба звертатися із пакетом документів до місцевої ради. Перелік не складний – копія паспорту та ІНН господаря, розрахунковий рахунок, копії паспортів худоби чи витяг з Єдиного держреєстру тварин. Умова – теля має бути народжене цьогоріч, зареєстроване та «чіповане».
Фахівець розповів і про вигідне кредитування. Півтори ставки Нацбанку держава компенсує тим підприємствам, які вирішили розвивати агросектор.
– Наприклад, підприємство взяло кредит під 20% річних. Держава компенсує їм відсотки на рівні 1,5 ставки Національного банку. А сьогодні ця ставка – 17%, – розповів Вадим Удовицький. – Тобто, фактично кредит буде під 3%, або й взагалі – безвідсотковий.
Також 25% держкомпенсації отримає підприємство, яке придбало сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва. 40% компенсують фермерським господарствам.