Який рівень безпеки регіону?

безопасность, безпека Дніпро, Україна

Дніпропетровщина стала одним із шести пілотних регіонів, на прикладі яких вивчать рівень безпеки в Україні. Про це йшлося на круглому столі у ДніпроОДА

«Питання безпеки зараз на часі в Україні. Дніпропетровщина межує із зоною АТО, тому – на передніх рубежах у стримуванні агресії. Обов’язок держави – гарантувати безпеку та комфорт кожній людині. Тому наше завдання – зробити регіон якомога безпечнішим для мешканців та гостей. Це можливо лише за тісної співпраці влади з правоохоронними органами, громадськістю та науковцями», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.

Рівень безпеки регіону вивчав Національний інститут стратегічних досліджень за 22 критеріями – конфліктність, криміногенність, толерантність, довіра до влади. Результат – паспорт безпеки регіону – презентували на круглому столі.

«Порівняно із західними регіонами, на Дніпропетровщині набагато вищий рівень довіри до поліції. Отже, тут мешканці почуваються під надійним захистом держави», – розповів старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко.

Вивчали, перш за все, настрої молоді – вона жвавіше реагує на будь-які зміни в суспільстві. Моніторинг проходив у ігровій формі – студенти малювали інфографіку й оцінювали критерії безпеки за 10-бальною шкалою.

Найвище учасники моніторингу оцінили економічну самодостатність регіону. Високий і показник довіри до місцевої влади. Понад 70% мешканців підтримують розвиток інфраструктури. А ще – позитивно характеризують рівень релігійної свободи та толерантність у суспільстві.

«Бажано, щоб такі дослідження охоплювали якомога ширші верстви. Молодь – найпрогресивніша, але тільки частина населення регіону. Важливо враховувати й думку мешканців зрілого віку – тоді ми матимемо більш об’єктивну оцінку рівня безпеки регіону», – наголосила заступник начальника управління взаємодії з правоохоронними органами ДніпроОДА Тетяна Романовська.

Круглий стіл «Паспорт безпеки України: регіональний вимір» організували ДніпроОДА разом із громадською організацією «Центр міжнародної безпеки». У ньому взяли участь представники ДніпроОДА, СБУ, військові, надзвичайники, поліцейські, науковці та громадськість.

Попередня стаття: