ІМЕНЕМ КОРОЛЕВИ

назвали центральну площу в Єлизаветівці Петриківського району. Чи дасть такий екстравагантний PR-хід поштовх розвитку села?!

Ймовірно, що до процесу вдасться «підключити» посольство Великої Британії. Звичайно, англійському міністерству закордонних справ у зв’язку з Брекзитом зараз не до вітчизняної «глибинки», проте невеличкі шанси є. Єлизаветівський сільський голова Максим Голосний розраховує саме на них. А ще на те, що це — перший топонім в Україні за роки Незалежності, який отримав ім’я августійшої особи.

Площа невеличка, але чистенька, доглянута й навіть освітлена. З будівель на ній розташована лише місцева сільрада. І нарешті — така помпезна назва.

Як показник, що з задумками у єлизаветівського очільника все гаразд. Хоча про це відомо вже давно — можна пригадати, що саме він є автором нашумілого ще у 2012-му плаката «Взнала, що онук голосував за «Регіони» — переписала хату на кота!» Також обласний інформпростір й зараз періодично бентежать відомості про ініціативи Голосного — то він до газовиків позивається, то з «Нашою Рябою» воює або вільний доступ до Голубих озер селянам забезпечує. Проте, до чого тут 93-річна англійська королева?!

— Таким чином ми засвідчили повагу до британської влади в цілому, адже Її Величність є уособленням цієї держави, — розказує Максим. — Вони принципово не визнали анексію Криму, та й взагалі підтримують нас. Маємо ми право на крок вдячності, якщо ніхто інший у державі до цього не допетрав?

Напевно, це чиста правда, але не вся. Можна припустити, що під можливу зацікавленість (а може, навіть візит) закордонних дипломатів з мертвої точки зрушаться два проблемні для місцевих питання — школи та дороги на Миколаївку — Курилівку. Бо славетна децентралізація, що дозволяє осучаснювати, реконструювати або навіть «зводити з нуля» будь-які занедбані об’єкти, Єлизаветівку поки що обминула. Голосний досить обережно натякає, що бракує взаєморозуміння з обласною владою. І сподівається, що англійців — якщо підтвердять приїзд — посоромляться везти по ямах…

Офіційно відкрити перейменовану площу збираються наприкінці травня або в червні. До цього часу тут потрібно довести до ладу мережу освітлення та виготовити пам’ятний знак. Клопоту з останнім вистачає, тому голова налаштований звернутися за допомогою до дизайнерів рідної будакадемії Дніпра.

Між іншим, урочисте відкриття площі, особливо з огляду на його попередньо заплановану дату, могло б стати для пана Голосного непоганим стартом парламентської виборчої кампанії по мажоритарному округу №29. Саме в його межах розташована Єлизаветівка. Проте сільський голова такий сценарій досить категорично заперечує: «На вибори до Верховної Ради поки не збираюся. Якщо навіть вирішу йти, то не по «мажоритарці», бо не маю грошей, аби потім захищати результат…»

Таким чином, потенційні конкуренти можуть зітхнути спокійно. За попередніми даними «Зорі», симпатії мешканців Дніпровського й Петриківського районів, а також «шматочка» Амур-Нижньодніпровського району обласного центру восени виборюватимуть, як мінімум, трійко кандидатів — голова облради Гліб Пригунов, керівник місцевого штабу Анатолія Гриценка й зять нардепа-народнофронтівця Юрія Берези Герман Назаренко, а також близький до «Батьківщини» бізнесмен Володимир Гарькавий. Скласти їм компанію можуть ще декілька цікавих постатей — навіть не враховуючи чинних парламентаріїв Віталія Купрія та Віктора Кривенка.

З огляду на постійно змінювані політичні пасьянси у місцевій еліті навіть без Єлизавети ІІ варто очікувати по-справжньому «королівських ігор».

Андрій БОГАТИРЬОВ, фото автора та з мережі Інтернет

ТИМ ЧАСОМ

Рішення сільської ради набуває чинності з моменту його оприлюднення у засобах масової інформації.

Воно було надруковано у «Зорі» 20 березня. Житлові будинки на перейменованій площі відсутні, тому навряд чи хтось вирішить оскаржити документ.