Із Дніпра стартувала регата «Козацький шлях» – 2018

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Із Дніпра стартувала регата «Козацький шлях» – 2018 отключены

Із Дніпра до Очакова вирушила крейсерська регата «Козацький шлях». Цьогоріч до неї долучилися майже 25 яхт із Дніпропетровської, Запорізької й Полтавської областей.

Близько сотні яхтсменів вирушили в двотижневу подорож історичними шляхами запорожців. Перегони присвячені Дню Конституції та Дню флоту України, – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.
– Парусній регаті «Козацький шлях» – не один рік. Традицію перервала війна на Донбасі. Відродити звичай запропонували самі яхтсмени – ДніпроОДА ідею підтримала. Тож регата знов підняла вітрила у 2016-му. Цього разу вона зібрала майже сотню яхтсменів із різних куточків України. Для них це не просто подорож, а спортивне змагання, – розказали у прес-службі.
Точка старту регати звична – крейсерський яхт-клуб Дніпра. В один бік яхтсмени здолають півтисячі кілометрів по Дніпру, Дніпро-Бузькому лиману та Чорному морю.
«Зелене світло» – вільним, позитивним та з гумором, різного віку й з різним яхтним досвідом.
Маршрут регати пролягатиме через Запоріжжя, Нікополь, Каховку, Херсон. Уже не вперше йде цим маршрутом яхта «Бригантина». Вона невелика, проте має великий досвід походів і по лиманах, і по морях.
– Похід чудовий, на нього з нетерпінням чекали цілий рік. Яхту почали готувати весною – шкірили, фарбували, драїли. Торік екіпаж був сімейний, тепер – з друзів. Усі закохані в море, – каже капітан судна Володимир Толчинський. – Такі мандри обожнюємо. Кортить вийти на велику воду, провітритися, подихати, світ подивитися й себе показати. Головне – щоб погода сприяла та вітер віяв попутний.
Регата – змагальна. Перегони розбиті на вісім етапів. На кожному з них визначать трійку лідерів у залікових групах.
Традиційно регата пройде історичними місцями козацької слави. Яхтсмени вшанують пам’ять отаманів Івана Сірка та Костянтина Гордієнка, зустрінуться із козаками сучасності, відвідають чорноморські військово-морські бази.
Крім того, учасники регати візьмуть участь у фестивалі «Купальські зорі», який пройде 7 липня в місті Гола Пристань. Фінальний якір яхтсмени кинуть 9 липня в Очакові – звідти повернуться додому.
Прохід дніпровських шлюзів для учасників регати – безкоштовний.
Це вже третя масштабна регата, яку організовує ДніпроОДА. Спільно з облдержадміністрацією над організацією працювали Дніпровський міський клуб крейсерських яхт, Січеславське крайове козацтво та обласна федерація вітрильного спорту.