У Дніпрі відкрилася унікальна виставка естампів з гравюр Рембрандта

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрилася унікальна виставка естампів з гравюр Рембрандта отключены

10 травня у дніпровському Музеї українського живопису відкрилася виставка відбитків гравюр голландського митця Рембрандта ван Рейна «Золотий вік. Голландія. Рембрандт», – повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

На виставці представлено понад 50 робіт, на яких зображене життя
Голландії XVII сторіччя. Саме тоді Рембрандт створив ці гравюри, які потім було знищено. У XIX столітті їх відтворили послідовники художника. Всі рамки естампів мають «рембрандтівську підсвітку». Роботи, що експонуються в музеї, були зібрані з приватних колекцій.
– Виставка естампів відносить нас до епохи XVII сторіччя та репрезентує найкращі твори Рембрандта ван Рейна у техніці друкованої графіки. Відомий послідовник Рембрандта – Арман Дюран – вирішив у XIX столітті відновити твори художника й зробив це з філігранною точністю, – каже мистецтвознавець Володимир Маліков.
На виставці також діє проект «Доповнена реальність». Понад половину картин легендарного майстра тут – «живі». Завдяки спеціальній програмівони можуть розмовляти, відтворювати плескіт води та крики птахів. Для цього необхідно навести на картину планшет, яких у музеї є 4.

– Сам Рембрандт ніколи не робив гравюри самостійно від початку до кінця. Це дуже трудомісткий процес: спочатку береться мідна дошка, на яку наноситься лак, потім голками різної товщини промальовується малюнок. Потім все занурюють у сірчану кислоту і правлять. Він працював як художник та графік. Така робота могла займати близько місяця, – зазначила мистецтвознавець Анна Лимар.
Щоб відвідувачі занурились у атмосферу Голландії, на подвір’ї музею облаштували велоінсталяцію, вітряки, велетенські тюльпани поруч із живими у горщиках. А в залі, де експонуються роботи Рембрандта, – майстерню й опочивальню митця та голландську кав’ярню. Крім цього, тут працює фотозона зі спеціальним світлом за Рембрандтом. У своїй роботі митець використовував особливу схему освітлення, коли на темному боці обличчя людини створюється світлотінь у вигляді трикутника під оком.
Виставка «Золотий вік. Голландія. Рембрандт» працюватиме з 10 травня до 26 липня у Музеї українського живопису (пл. Троїцька, 5А, 2-й поверх).