Скільки в області хворих на гемофілію

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Скільки в області хворих на гемофілію отключены

17 квітня – Всесвітній день хворих на гемофілію. Це рідкісна спадкова хвороба, яка викликає значні крововиливи в суглоби, м’язи і внутрішні органи. Скільки в області пацієнтів з гемофілією, – розповіла гематолог Поліна Каплан.

– Загалом на Дніпропетровщині на гемофілію хворіють 115 дорослих та 45 дітей, – повідомила керівник центру гематології дніпровської лікарні №4 Поліна Каплан. – Але сьогодні гемофілія – не вирок. Щороку медицина крокує вперед. Сучасні препарати стримують недуг та дають пацієнтам все більше шансів на повноцінне життя. Раніше заняття спортом для таких людей були недоступні. Сьогодні вони навіть беруть участь у змаганнях. А ще – навчаються, працюють та створюють сім’ї
Цьогоріч на безкоштовні ліки для хворих на гемофілію у Дніпропетровській області планують направити 20 млн гривень державних коштів.
Нагадаємо, на гемофілію хворіють чоловіки. Жінки можуть бути лише носіями хвороби. Симптоми гемофілії проявляються у перші роки життя людини. Батьки немовлят помічають кровотечі в пуповині та яснах, підшкірні гематоми, крововиливи і носові кровотечі. Повністю вилікуватись від гемофілії неможливо. Спеціальні препарати запобігають розвитку кровотеч, мінімізують їхні наслідки, убезпечують людину від ускладнень та інвалідності.