У Дніпрі стартував міжнародний конкурс юних музикантів

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі стартував міжнародний конкурс юних музикантів отключены

29 березня у Дніпрі розпочався Х Міжнародний фестиваль-конкурс юних баяністів та акордеоністів імені Миколи Різоля. Як повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради, цього року захід вперше набув статусу міжнародного.

– Сьогодні ми вшановуємо нашого видатного земляка – Миколу Івановича Різоля. Він був видатним українським композитором, професором Національної музичної академії ім. Чайковського. Справді легендарна особистість. Цей триденний форум спрямований також на популяризацію музичного мистецтва, – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Євген Хорошилов.
Серед основних вимог до конкурсантів – виконання творів Миколи Різоля.
– Кількість учасників зростає з кожним роком, географія розширюється. Цьогоріч у конкурсі беруть участь 568 молодих талантів із різних міст України та Білорусі. Для порівняння: у першому фестивалі взяли участь 78 баяністів та акордеоністів. Ми дуже пишаємося тим, що цього року фестиваль вперше набув статусу міжнародного. Це ще раз підтверджує, що він щороку стає престижнішим, – сказала заслужений працівник культури України, директор та художній керівник фестивалю Марина Чекалкіна.
Богдан Вакуленко приїхав до Дніпра з Черкаської області. На баяні грає з 7 років.
– У моєї бабусі був брат, який сам навчився грати на баяні. Він передав мені це вміння, навчив мене всього. У сім років я пішов до музичної школи, пробував грати і на баяні, і на акордеоні, але вибрав баян. Для конкурсу я обрав дуже cерйозні естрадні композиції. Участь у цьому фестивалі беру вперше, тож трохи хвилююся, – поділився музикант.