Школяр з Марганця став чемпіоном світу з авіамоделювання

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Школяр з Марганця став чемпіоном світу з авіамоделювання отключены

Владислав Клименко з Марганця став першим серед юніорів на чемпіонаті світу з вільнолітаючих авіамоделей для закритих приміщень. Про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

За українську команду виступили три спортсмени. Всі – з Дніпропетровщини. У загальному заліку національна збірна посіла 4-те місце. Тим самим встановила рекорд на світових першостях з авіамоделювання за всю історію України.
– Наші авіамоделісти багато років поспіль беруть участь у чемпіонатах Європи та світу. На цих змаганнях у закритому приміщенні спортсмени представили власні вільнолітаючі авіамоделі класу F1D. Команда України брала участь у двох категоріях – юніори і спортсмени старше 18 років. Владислав Клименко став першим серед юніорів, а загалом збірна посіла на чемпіонаті 4-те місце, – розповіли в департаменті.
На чемпіонаті світу, що пройшов у США, власні моделі представили майже півсотні учасників із 14 держав. Українська збірна – наймолодша. Середній вік спортсменів – 17,9 років. Всі вони – вихованці авіамодельного гуртка центру науково-технічної творчості м. Марганець.
– Наша команда увійшла в історію авіамодельного спорту як наймолодша за всі чемпіонати світу, що стартували півстоліття тому, – розповів тренер Михайло Серебряков. – Ми поступилися набагато досвідченішим учасникам із США, Румунії та Великобританії. Їх середній вік – 44 роки.
У підготовці до змагань, за словами тренера, головне – правильно розрахувати вагу літака і площу крила. Важливо знайти «золоту середину».
– В авіамоделюванні дуже жорсткі вимоги до параметрів моделі, – додав Михайло Серебряков. – Ми впевнено йшли на «срібло», та, на жаль, поступилися під час останнього виступу – літак «зрадливо» зависнув.
Загалом на Дніпропетровщині – 18 дитячих центрів науково-технічної творчості.