У Дніпрі відзначили Новруз Байрам

10 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відзначили Новруз Байрам отключены

18 березня, попри хуртовину та мороз, у Дніпрі відзначали Новруз Байрам – свято весни та приходу нового року за сонячним календарем. Щороку його святкують в Азербайджані та багатьох східних країнах, – про це повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

 

На площі Героїв Майдану зібралися представники азербайджанської спільноти та інші мешканці міста. Тут облаштували намети зі смаколиками азербайджанської кухні. Святкування розпочалось із запалення вогнища. Зі сцени лунали традиційні пісні. З танцями та закликами тепла учасники свята зустрічали Дівчину-Весну. Її грандіозне прибуття в кареті стало однією з головних особливостей свята.

-Для мене велике задоволення бути сьогодні на святі у вашому чудовому місті Дніпрі. Хоча нині зовсім не весняна погода, ваші серця сповнені тепла, яке нас зігріває тут, – привітав присутніх Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Азербайджан в Україні Азер Худієв.
Сьогодні Дніпро вкотре підтвердив свій статус міста, де вільно й мирно можуть співіснувати й розвиватися представники різних культур та національностей.

Світлана прийшла на святкування Новруз Байраму вперше.

-Я чула, що таке свято є, але потрапила на нього вперше. Дуже гарно все організовано, приємно доторкнутися до іншої культури у своєму рідному місті. А ще тут пригощають смачним пловом – я такого ще ніколи не куштувала, – зізналася дніпрянка.

Нагадаємо, Новруз щороку святкується в Азербайджані та інших країнах Сходу протягом п’яти діб. Його відзначають азербайджанці, узбеки, таджики, киргизи, казахи, курди, татари тощо. На свято прийнято прощати та забувати негаразди, в ці дні панує любов до близьких, рідних і друзів.