У Дніпрі студентам розкрили аспекти нового екологічного закону

10 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі студентам розкрили аспекти нового екологічного закону отключены

ДніпроОДА майбутнім екологам розказали про новий український закон, що набув чинності наприкінці 2017-го «Про оцінку впливу на довкілля». Його основні практичні аспекти розкрили на семінарі, який організував департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

– Продовжуємо серію семінарів для молоді. На кожному піднімаємо нову тему. У такий спосіб допомагаємо студентам екофакультетів відчути на практиці, що таке екологія, заохочуємо їх до більш глибокого пізнання своєї професії. Розказуємо про екоініціативи, які реалізуються в області, про державні програми, підприємства-забруднювачі, відновлення гідрологічного режиму річок. Черговий семінар присвятили закону «Про оцінку впливу на довкілля», – розказав директор департаменту Руслан Стрілець.
Із його впровадженням скасовується пострадянська модель – екологічна експертиза і запроваджується нова, європейська. Віднині висновок про оцінку впливу на довкілля є обов’язковим перед початком будь-якої господарської діяльності і передбачає громадське обговорення.
Поглибити фахові знання прийшли студенти Національної металургійної академії. Серед них – і першокурсниця Ангеліна Олійник. Каже, професію еколога обрала невипадково: прагне мінімізувати вплив людства на навколишнє середовище.
– Гарний еколог сьогодні – чисте довкілля завтра, – розмірковує дівчина. – Такі семінари – прекрасна нагода отримати нові фахові знання, поспілкуватися з людьми, які можуть поділитися практичним досвідом. Інформація цікава й корисна, таку не завжди почуєш на парах.
У департаменті повідомили, що про практичні аспекти екологічних знань зазвичай розповідають студентам-екологам ДНУ, металургійної академії, аграрного університету, проте викриті для всіх бажаючих.
Такі заходи для молоді стартували у 2017-му й стали регулярними. Наступний семінар – за місяць.