У Підгородному розчистять річку Кільчень

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Підгородному розчистять річку Кільчень отключены

У Підгородному відновлюють гідрологічний режим річки Кільчень, бо за останні три десятка років вона замулилась та поросла очеретом

Як повідомляє прес-служба ДніпроОДА, до кінця року буде відновлено проточність одинадцяти кілометрів водойми.

– Роками річки Дніпропетровщини не розчищалися, вони поросли очеретом та сильно замулились. Страждали не лише мешканці, у яких підтоплювало будинки, але й екологія. Гинула риба, а водойми опинилися під загрозою зникнути з карти області, – зазначили у прес-службі. – Цьогоріч обласна влада втілює у життя близько 20 екопроектів, і цим робить комфортнішим життя понад ста тисяч людей.

Друге життя, зокрема, отримає річка Кільчень у Підгородному. До кінця року тут відновлять проточність одинадцяти кілометрів русла. Для цього розчистять п’ять замулених ділянок. Їх загальна площа – три кілометри,- про це розповів представник підрядної організації Віталій Горбатюк.

– Водойма була у занедбаному стані – очерет, важкі ґрунти, глина. Якби за розчистку не взялись, то замулена річка накоїла би лиха. Вода б піднялася та підтопила будинки місцевих мешканців, – додав він.
Місцеві мріють, як купатимуться в чистій річці.

– Купатися було вже неможливо, заходиш у воду – мул по коліна. Тепер зможемо тут відпочивати, – розповіла мешканка Підгородного Олена Харичева.

– Останнім часом багато чую про ремонт доріг, це дуже добре, та ми радіємо, що нарешті й про екологію дбають. Раніше на цій річці неможливо було знаходитись – дуже неприємний був запах, риба задихалася. Тепер чудово все, – розповів мешканець Підгородного Петро Коротков.
Нині роботи з розчистки річки Кільчень виконані майже на 70%.